שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה - הוד השרון: שכונת גיל עמל

מחירי הנדל"ן בשכונת הבתים צמודי הקרקע מאמירים נוכח תוכנית המאפשרת השבחת הנכסים על ידי בניית יחידות דיור בחצרות

השכונה הוותיקה גיל עמל בהוד השרון מאופיינת בבנייה צמודת קרקע ובבתים קטנים בשטח של 50–70 מ"ר, וחצרות גדולות ששטחן נע בין רבע דונם ל־800 מ"ר. בעבר נחשבה גיל עמל לשכונה מוזנחת ולא אטרקטיבית, אבל הזינוק במחירי הדיור באזור המרכז הזרים אליה אוכלוסייה חדשה.

 

הדיירים בנו קוטג'ים חדשים, בעיקר ברחוב שנת היובל, ומחירי הדירות החלו לטפס. מתווכים מאזור הוד השרון מסבירים שהשכונה תמשיך להשתנות בשנים הקרובות, בעקבות כמה תוכניות שמקדמת הוועדה המקומית. לפי התוכנית הראשונה, על כל רבע דונם בשכונה ניתן יהיה לבנות יחידת דיור אחת. ברגע שהתוכנית תאושר, היא תאפשר לבעלי הבתים להשביח את נכסיהם. אף שהתוכנית טרם אושרה בשל עיכוב בוועדות התכנון והבנייה, ישנם כבר בעלי בתים שמחזיקים בחצרות בשטח דונם או חצי דונם, שביקשו לבנות במתכונת החדשה ואף הצליחו לקבל אישורים מהוועדה המקומית.

 

 צילום: אוראל כהן

 

יתרון נוסף של השכונה הוא החיבור הישיר לכביש 531 והקרבה לתחנת הרכבת. בשטחי השכונה קיים אזור תעשייה קטן שעומד לעבור תוכנית פינוי־בינוי. חלק מהתושבים לא מרוצים מהתוכנית שתכפיל את שטחי התעשייה בשכונה ותמשוך אליהם בעיקר מפעלי הייטק. באשר למחירי הבתים: בחודש פברואר השנה נמכר בית פרטי ברחוב אילת בשכונה בשטח 70 מ"ר על מגרש בשטח של 400 מ"ר ב־1.3 מיליון שקל. רמת המחירים דומה גם ברחובות המעגל, הגולן וקיבוץ גלויות. דמי השכירות בבתים אלה נעים בין 3,000 שקל ל־3,500 שקל לחודש. ברחובות מבוקשים יותר כמו שפרינצק, ששת הימים ושנת היובל המחירים גבוהים יותר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x