$
נדל"ן

"בשיקולי המכירה יש היבטים רגשיים רבים"

נחלות למכירה היו ונותרו נכסים נדירים, והליך המכירה שלהן נחשב לאטי במיוחד בשוק הנדל"ן

דותן לוי ושי פאוזנר 08:3524.10.10

המעגל הראשון של מושבי השרון הקרובים למרכז - בהם בני ציון, בצרה ורשפון - נהפך ליקר מאוד, ובעקבותיהם התייקרו גם מושבי המעגל השני, בהם אודים, כפר נטר, בית יהושע, חרות, משמרת ואף מושבים צפוניים יותר, כמו בית ינאי, כפר ויתקין ובית יצחק.

 

המושבים הבאים שצפויה בהם התייקרות

נמצאים בעמק חפר המזרחי - חניאל, בית הלוי, בורגתה ועולש - ובמושבים הצפוניים יותר, כמו אביאל, עמיקם וגבעת נילי. אלה, לדברי ישראלסתם, נותרו אטרקטיביים.

 

"האזורים הזולים נמצאים בעמק חפר המזרחי, אבל מי שמוכן להתרחק ימצא מושבים נוספים לא פחות אטרקטיביים. תמיד צריך להשוות את זה למה שניתן לקנות באזורים אחרים במרכז. יש כאלה שרוצים 25 דונם ברצף ולא 10 דונמים ברצף, וגם זה שיקול. המגמה היא למצוא נכס מיוחד על שטח גדול, והמיקום כבר פחות קריטי. יש כאלה שמחפשים דווקא את המקומות הכפריים והשורשיים יותר, ואף שהרוב עדיין מחפשים את המקומות הקרובים לעיר, הרדיוס הולך וגדל. אין ספק שבמבט לעתיד, גם לנושא של תשתיות יש משמעות גדולה. אני לא חושב שצריך להתרחק עד אין סוף, אבל בעמק חפר, ממערב למזרח, המחירים הם עדיין סבירים והצפי הוא למגמה חיובית. הם לא מיצו את עצמם".

 

אם חשבתם שמדובר בשוק חם, הכולל מאות עסקאות, הרי שזה לא המצב. נחלות למכירה היו ונותרו נכסים נדירים, והליך המכירה שלהן נחשב לאטי במיוחד בשוק הנדל"ן. "זאת לא עוד דירה. בשיקולי המכירה יש היבטים רגשיים רבים של אנשים שהיו קשורים לאדמה", אומר ישראלסתם.

 

גנות מביא נתוני על מכירת נחלות בשנה האחרונה. עסקה בבית יצחק ב־8 מיליון שקל, ברשפון ב־16 מיליון שקל, באודים, בבית יהושע ובכפר נטר נמכרו נכסים (עסקה בכל מושב) במחירים של 8–10 מיליון שקל, ובבית ינאי נמכרה נחלה בקו השני מהים ב־17 מיליון שקל. לישראלסתם ידוע על שתי עסקאות בבצרה ובני ציון, שתי עסקאות בבית יהושע, שתי עסקאות במכמורת ושלוש עסקאות באזור בית הלוי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x