שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מלון עדן אין בזכרון יעקב נמכר ב-38.5 מיליון שקל

המלון נמכר לחברת נורטון, לאחר שחברת הרטן מלונאות אשר החזיקה בו בעבר נקלעה לקשיים והחלה בהליך כינוס נכסים

דותן לוי 12:1419.10.10

לאחר שמונה שנים של ניסיונות מכירה כושלים נמכר לאחרונה מלון עדן אין בזכרון יעקב בתמורה ל-38.5 מיליון שקל לחברת ג.ש. נורטון השקעות ובניין שבבעלות משה שלומזון. המלון היה בבעלות חברת הרטן מלונאות ונופש, שהחזיקה בנוסף במלון חוות הברון הממוקם גם הוא במושבה.

 

לאחר שהחברה

נקלעה לקשיים נמכר מלון חוות הברון, ובמקביל הועמד בשנת 2001 גם מלון עדן אין למכירה באמצעות כינוס נכסים שנעשה עלי ידד עו"ד אהרון בן-שחר ממשרד בן-שחר לקנר ושות'. לאחר ששני מכרזים הסתיימו ללא הצעות מתאימות, החלו הכונסים לנהל מו"מ עם גורמים פרטיים עד למכירתו.

 

בינואר 2009, חודש בלבד לאחר שנסגר מלון חוות הברון, נסגר גם מלון עדן אין בשל חוסר הצדקה כלכלית. בהליך המכירה האחרון הוגשו למלון חמש הצעות, הגבוהה בהן עמדה על 33 מיליון שקל. במסגרת התמחרות שבוצעה במשרדו של כונס הנכסים הציעה חברת נורטון הצעה בסך 38.5 מיליון שקל. כחודש לאחר מכן הוגשה הצעת רכישה גבוהה יותר בסך של 39 מיליון שקל על ידי חברה אחרת שדרשה בבית המשפט לאשר את מכירת המלון, למרות שההצעה הוגשה באיחור. בית המשפט המחוזי בחיפה קבע, כי אין סיבה לפתוח את ההתמחרות מחדש ואישר את זכייתה של חברת נורטון.

 

מלון עדן אין הוותיק שימש בעברו הרחוק כבית הבראה של קופת חולים כללית. המלון ממוקם על שטח של 52 דונם בסמוך לשכונת רמז בחלקה הדרום מזרחי של זכרון יעקב. במלון 96 חדרים, שטחים ציבוריים ובהם לובי, בר, חדר אוכל, מטבח ומשרדים, אודיטוריום, חדרי ישיבות ומרכז הדרכה בן ארבעה אולמות. בשטח המלון נכלל גם פרויקט"'שירת הים" הכולל 48 דירות נופש וכן שני מבנים ובהם 162 יחידות. מתוכן נמכרו 114 יחידות.

 

בנוסף כולל מתחם המלון מרכז כנסים בשטח בנוי של כ-3,700 מ"ר הכולל אולמות, חדרי לימוד והרצאות, בית כנסת, משרדים ומחסנים. במתחם קיימות בריכת שחייה ובריכת פעוטות וזכויות בנייה בתוקף ל-10,000 מ"ר בייעוד למלונאות ונופש, עליהם ניתן לבנות כ-180-200 יחידות נופש חדשות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x