שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מתחם ארזה נמכר למיליארדר הרשי פרידמן

המתחם, הממוקם במוצא, נמכר תמורת 150 מיליון שקל; במקום ייבנו 218 יחידות דיור, בית ההבראה ההיסטורי במקום מיועד לשימור

דותן לוי 10:5719.10.10
אחרי הקמתו של מגדל בארי נהרדעא בתל אביב, איש העסקים הרשי פרידמן עולה למוצא הסמוכה לירושלים. פרדימן רכש היום (ג') את מתחם ארזה ההיסטורי בישוב בתמורה ל-150 מיליון שקל. על פי התכנון, יוקמו במגרש 218 יחידות דיור מיוחדות הכוללות בעיקר דירות גן.

 

מתחם ארזה משתרע על
פני 55 דונם. בשנות השלושים שימש המתחם כבית ההבראה הראשון בישראל. המתחם ידוע בזכות העץ שתאודור הרצל נטע בגנו במאה ה-19. בית ההבראה שימש באותם זמנים את האליטה של ארץ ישראל ושועי העולם שהגיעו לכאן השתכנו בו. המבנה המרכזי במתחם, שעוצב על ידי האדריכל יוסף ברלין, מיועד לשימור.

 

לדברי פרידמן, רכישת המתחם מסמנת את המשך המגמה של הקבוצה: "ההשקעה במתחם כה מיוחד באה מתוך אמונה במדינה ובכלכלה הישראלית. אני מתכוון להמשיך ולהשקיע בישראל". את קבוצת הרשי פרידמן ייצגו בעסקה עוה"ד אמיתי ארליך ויוני הקר ממשרד גבר ארליך גולדמן אדלשטיין ושות'.

 

הרשי פרידמן הוא איש עסקים חרדי ממונטריאול אשר בבעלותו, בין היתר, נמנית גם חברת "פוליסטאר גרופ" - בין החברות הגדולות בקנדה בתחום ההדפסה ואריזות הפלסטיק. היקף עסקיו של פרידמן מוערך ביותר מ-2.5 מיליארד דולר. בין יתר עסקיו היה פרידמן שותף בפרויקט הילטון ורשה בפולין, ובתחום המגורים בארץ הקים את פרויקט "בארי נהרדעא" בתל אביב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x