$
נדל

אור ירוק למגורי יוקרה בחוף הרצליה: דנה עזריאלי ניצחה את ארגוני הירוקים

יו"ר מפלגת הירוקים בעיר דרור עזרא: "עצוב לראות את חוק החופים מתפוגג בשקט והופך לפודל מחמד בידי ברוני הנדל"ן"

דותן לוי 21:3114.10.10

ערר של יו"ר מפלגת הירוקים בהרצליה דרור עזרא נגד הפיכת מלון אשל בעיר למיזם נדל"ן יוקרתי, נדחה על הסף על ידי ועדת הערר של המועצה הארצית. בכך למעשה ניתן לדנה עזריאלי, הבת של איש העסקים דוד עזריאלי, אור ירוק לבניית פרויקט מגורים יוקרתי.

 

עזרא, חבר מועצת העיר הרצליה,

הגיש לפני כמה חודשים ערר על החלטה של הוועדה לשמירת הסביבה החופית (הולחו"ף) לאשר את הפיכתו של מלון אשל למיזם נדל"ן יוקרתי.

 

בדיון שהתקיים השבוע הגישה הולחו"ף לוועדת הערר בקשה לפסול את הערר על הסף, בטענה שהערר הנו ציבורי בשל מעמדו של עזרא - ולכן לפרשנותם הגשתו אסורה. ועדת הערר קיבלה ברוב קולות את עמדת הולחו"ף, ואף דחתה טענה נוספת של עזרא כי הנו תושב השכונה שבה נמצא המלון ולכן יש בהקמת המתחם פגיעה אישית.

 

מלון האשל ממוקם בצדו המזרחי של רחוב רמת ים, כ־120 מטר מקו החוף. המלון הוקם בשנות השישים והוא כולל 50 חדרים. בתחילה שימש כמלון משפחתי, אך עם השנים נהפך למלון המשכיר חדרים לזוגות לפי שעה. ב־2006 רכשה עזריאלי את המלון מידי הכשרת הישוב שבשליטת משפחת נמרודי בתמורה ל־44 מיליון שקל, מתוך כוונה להסב את שטח המלון למגורים. על פי הערכות, ההכנסות ממכירת הדירות בפרויקט יגיעו לכ־45 מיליון דולר.

 

התב"ע (תוכנית בניין עיר) של המלון, שנקבעה בסמוך למועד הקמתו, מוגדרת כאזור מגורים א' המאפשר שימוש דואלי של הקרקע - למגורים או למלונאות, בצמוד להחלטת ועדות התכנון.

 

אחת מטענותיו העיקריות של עזרא היתה כי למרות הגדרות האזור כדואלי, בעת אישור תוכניות המלון לפני כ־50 שנה נקבע למעשה ייעוד הקרקע למלונאות. עוד לטענתו, היות שהנכס נרכש כמלון, על עזריאלי לשמור על ייעודו. לדבריו, על פי התב"ע אפשר להקים במקום חמש וילות, אך עזריאלי קיבלה אישור להכפיל את השטח הבנוי מ־2,703 מ"ר ל־5,275 מ"ר בשני בניינים הכוללים 35 יחידות דיור.

 

לדברי עזרא: "זו עוד החלטה אומללה שמחזקת את התקדים האומלל בהחלטת הולחו"ף להפוך מלון סמוך לחוף לפרויקט מגורים יוקרתי. תוצאת המדיניות המעוותת לאסור הגשת עררים מן הציבור כאשר הגשת עררים ליזמים מותרת, כבר באה לידי ביטוי באישור שורה של מיזמים מזיקים בחופי ישראל. עצוב מאוד לראות את חוק החופים מתפוגג לו בשקט והופך ל'פודל' מחמד בידי ברוני הנדל"ן". עם זאת, עזרא לא מתכוון להסתפק בהחלטת הוועדה, וטוען כי "בימים הקרובים נשקול את צעדינו המשפטיים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x