שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הסכסוך סביב מגדל אסותא על סף סיום: פיצוי של 16 מיליון שקל למתנגדים

במסגרת הפשרה יסירו השכנים שהתנגדו לפרויקט את עתירתם. בעקבות זאת יתייקרו הדירות לרוכשים בשיעור של 7% בממוצע

שי פאוזנר 22:0126.09.10

קבוצת "העיר החדשה", שמארגנת את קבוצת הרכישה המתכננת להקים מגדל יוקרה על השטח שבו פעל בעבר בית החולים אסותא בתל אביב, הגיעה להסכמה על תנאי הפיצוי לשכני המתחם שהתנגדו לפרויקט. בעקבות ההסכמה תשלם "העיר החדשה", שבבעלות דרור הלוי ורביב צולר, סכום של 16 מיליון שקל שיועבר לקופה ציבורית וישמש לפרויקטים שטרם הוגדרו על ידי המתנגדים, כך נודע ל"כלכליסט".

 

באחרונה הלוי וצולר פעלו נמרצות כדי להגיע להסכמה, אף שלכאורה יכלו לצאת לדרך ולהקים את הפרויקט, כי משפטית לא היתה מניעה לכך. לצד זאת, ההסכם יחסוך לחברי הקבוצה תשלום קנס של 9 מיליון שקל שהתחייבה "העיר החדשה" לשלם לבעלי המתחם, שעיה בוימלגרין וחן למדן, אם לא תממש את האופציה לרכישת השטח עד 31 באוקטובר.

 

ל"כלכליסט" נודע עוד כי במסגרת זו מחירי הדירות צפויים להתייקר בכ־7% בממוצע מעבר למחיר שעליו סוכם בעת שיווק המתחם. נאמן הרוכשים בפרויקט אסותא, עו"ד אלון יואלי ממשרד עו"ד קנטור, אלחנני, טל ושות', הודיע בימים האחרונים לחברי הקבוצה על יציאתו של הפרויקט לדרך לאחר ששלושת השכנים שעתרו נגדו — רענן קסל, אורלי בלום ומרים קיעביץ — הגיעו להסכמה על פרטי הפשרה ובמסגרתה תוסר העתירה שהגישו נגד הפרויקט, ולאחר שהושלמה ההצעה להסדר המימון של הפרויקט, הסכמים שיובאו לאישור ועד הרוכשים. "העיר החדשה" מזמנת במהלך החג את חברי הקבוצה לחתימה על ההתאמות לחוזה, ורוב חברי הקבוצה כבר חתמו על התנאים המעודכנים והעבירו תשלום ראשון. לפי ההודעה שהועברה לחברי הקבוצה, מי מהם שיחליט לוותר על זכותו לרכוש דירה בפרויקט בשל עליית המחיר, יוחזר לו מלוא סכום הפיקדון, והזכות לרכישת הדירה תועבר לאחר.

 

פרויקט אסותא באוהאוס וילג' יוקם על 8.5 דונם בצפון הישן של תל אביב, בין הרחובות ז'בוטינסקי בצפון, אמסטרדם בדרום, יהושוע בן נון במזרח וארבע ארצות במערב. יתרון מרכזי של הפרויקט הוא שבשכונת המגורים שבה יוקם לא מתוכנננים פרויקטים נוספים בשנים הקרובות. הפרויקט יכלול 155 יחידות דיור בצמד מגדלים בני 26 קומות, ושני מבני באוהאוס בני 2–3 קומות המיועדים לשימור ושהוסבו למגורים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x