$
נדל"ן

שוחררו קרקעות לבניית 15 אלף יחידות דיור

מדובר ב־14 אלף יחידות דיור במזרח ראש העין ו־1,000 יחידות דיור במתחם מצליח ברמלה. רה"מ הצהיר כי יפעל לשיחרור 35 אלף יחידות דיור לבנייה ברחבי המדינה בכל שנה בשנתיים הבאות

שי פאוזנר 18:5831.08.10

משרד ראש הממשלה מצליח היום לשחרר בשיתוף פעולה יוצא דופן קרקעות לבניית 15 אלף יחידות דיור במסגרת וועדה של מנכ"לי משרד הממשלה אותה מינה ראש הממשלה בתחילת השנה. נתניהו הצהיר כי יפעל לשיחרור 35 אלף יחידות דיור לבנייה ברחבי המדינה בכל שנה בשנתיים הבאות.

 

ועדת מנכ"לי

משרדי הממשלה, בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה איל גבאי, להסרת חסמי התכנון והשיווק של תוכניות למגורים שחררה היום בתום ישיבה של חצי שעה פקקים כאלה שיאפשרו בניית 15 אלף דירות במרכז הארץ. מדובר ב־14 אלף יחידות דיור במזרח ראש העין ו־1,000 יחידות דיור במתחם מצליח ברמלה. הוועדה הגיעה להסכמות בעניינים שונים שמנעו את הבנייה, ובראשם סלילת כבישים ובעיות ביוב - הקמת מחלף מחבר לכביש 444 וכביש 5 ליד ראש העין, ותוספת של נתיב בכביש 40 בדרך לרמלה.

 

בתחום הביוב התקבלה הסכמה בין השפד"ן לעיריית ראש העין שיאפשר תקצוב משותף של השפד"ן והממשלה להקמת תשתית לאיזור. בישיבה אושר בסך הכל תקציב של 400 מיליון שקל שיחולק בין המשרדים הרלבנטיים למימון הפרויקטים. עיקרו הוא בחלוקה של תקצוב הון שיגיע ממע"צ ויזמים פרטיים בראש העין.

 

ירון ביבי, מנהל מינהל מקרקעי ישראל אמר ל"כלכליסט" לאחר הישיבה כי הוא הופתע לטובה מהמהירות בה התקבלו ההחלטות ומעריך כי תתכנס ישיבה נוספת של הוועדה בתוך כחודש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x