$
נדל"ן

אביב ארלון רכשה מרכז מסחרי באינדיאנה

שווי העסקה מוערך בכ-52 מיליון דולר, וחלקה של אביב ארלון בה הינו 50%. שטחו הבנוי של המרכז - 56 אלף מ"ר

חברת אביב ארלון(לשעבר יולי שוקי הון) שבשליטת דורון אביב, דפנה הרלב, אייל לב ארי ויפתח אלוני חתמה על הסכם לרכישת מרכז מסחרי "מטרופוליס" בעיר אינדיאנפוליס שבמדינת אינדיאנה שבארה"ב.

 

הרכישה נעשתה בשותפות עם צד נוסף אשר אינו קשור לחברה, כאשר חלקה של אביב ארלון במרכז הינו 50%. שווי העסקה מוערך בכ-52 מיליון דולר, המשקפים כ-26 שקל למ"ר.

 

על ההסכם לרכישת המרכז חתמה אביב ארלון עם כונס הנכסים שמונה ע"י בית המשפט עקב אי פירעון הלוואה שנלקחה על ידי בעלי הנכס. לרשות הרוכשים תועמד הלוואה בסך כ-39.1 מיליון דולר.

 

מרכז מטרופוליס משתרע על פני 272 דונם והשטח הבנוי כולל 56 אלף מ"ר. בניית המרכז הושלמה בשנת 2005 בהשקעה כוללת של כ-160 מיליון דולר. לדברי גורמים באביב שיעור התפוסה במרכז הינו כ-81% וכ-65% מהשטחים מושכרים לשוכרי עוגן השוכרים שטחי מסחר לתקופות ארוכות כמו למשל Barnes&Noble, DSW, JC penny, Rave Theater, Old Navy, Victoria Secret ועוד. מהחברה נמסר כי על פי הנתונים שנמסרו לה ההכנסות מדמי השכירות עומדות כיום על כ-9 מיליון דולר לשנה והרווח התפעולי הנקי הינו 5.5 מיליון דולר לשנה.

 

דפנה הרלב, מנכ"ל ובעלים משותף בקבוצת אביב, מסרה ל"כלכליסט" כי זהו הנכס המסחרי השני שקבוצת אביב רוכשת וכי הרכישה מסמנת את כוונת הקבוצה להתרחב בהשקעה בנכסים מסחריים מניבים בארה"ב. "אנחנו מנצלים את המצב היום וקונים בשליש מחיר את הנכסים האלה. הנכס הזה היה בכינוס נכסים ולא טופל כראוי. לשם השוואה הושקעו בו כ-160 מיליון דולר בשנת 2005, אנחנו רכשנו אותו ב-52 מיליון שקל".

 

הרלב מציינת כי בון אביב, חברת הניהול של המרכזים המסחריים שהקימה קבוצת אביב, התמקמה כזרוע של הקבוצה בארה"ב והיא מחפשת כל הזמן נכסים מניבים חדשים להשקיע בהם. "זה לא כ"כ פשוט", מסבירה הרלב, "אנחנו בודקים הרבה מקומות ובסוף סוגרים מעט מאוד עסקאות, כי יש דברים שצריך לבחון ויש תחרות בין קבוצות בשוק הזה, אבל האסטרטגיה שלנו היא להיות שם, ללמוד את הנושא הכי טוב ולהנעל רק על נכסים שיכולים להשביח".

 

דורון אביב, יו"ר קבוצת אביב אמר היום (א') כי אביב ארלון ממשיכה בפיתוח הפעילות נדל"נית בארה"ב, הכוללת רכישה, השבחה, פיתוח והשכרה של נדל"ן מניב. "זו העסקה השניה שלנו לרכישת מרכז מסחרי, בשטח הכפול בגודלו לעומת העסקה הקודמת של מרכז בוניטה במערב פלורידה. אין לי ספק כי הנכס הינו בעל פוטנציאל השבחה והשכרה נוספת של שטחים פנויים.עסקה זו משקפת את יכולותיה העסקיות של החברה ואת הכרותה המעמיקה עם השוק בארה"ב. לצד השלמת העסקה אנו ממשיכים לפעול לאיתור ורכישת נכסים מניבים נוספים בעלי תזרים מזומנים יציב במועד רכישתם ועם אפשרות משמעותית להשבחה בעתיד. להערכתי בעקבות המשבר הכלכלי קיימות כיום בארה"ב הזדמנויות אטרקטיביות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x