שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מחירי הבתים בפסגת זאב צפויים לעלות ב־15%

השקתה המתוכננת של הרכבת הקלה בירושלים עשויה גם היא להוביל לפריחה נדל"נית

שי פאוזנר 07:0929.08.10

הרכבת הקלה בירושלים עשויה גם היא להוביל לפריחה נדל"נית. ארז כהן, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, טוען כי פתיחת המסלול המלא, שאורכו 11 ק"מ, תוביל לעליות משמעותיות סביב התחנות.

 

להערכתו של כהן, כל הנכסים הממוקמים ברדיוס של עד 400 מטר מתחנות הרכבת ירשמו עלייה של 5%–15%,

ומוסיף כי בנכסים בני 20 שנה לכל היותר, מדובר אף באחוזים גבוהים יותר. מגמה זו, לדבריו, תואמת למה שקרה כשבנו רכבת בערים המתאפיינות בדמיון טופוגרפי לירושלים, למשל ליסבון ורומא. נדב ליסובסקי, סמנכ"ל השיווק של חברת ב. יאיר הבונה את "משכנות האומה" בקריית הלאום, מדווח כי הרכבת אפשרה לחברה להעלות מחירים בפרויקט בשיעור של 4%–8%.

 

שמאי המקרקעין הירושלמי יניב רפאל מהמר כי המהפכה הגדולה ביותר תעבור על שכונת פסגת זאב המרוחקת, שנכסיה צפויים לעלות בכ־15%. כיום תושבי השכונה מבלים כ־40 דקות כדי להגיע למרכז העיר, אך עם פתיחת הרכבת זמן זה יתקצר ל־8 דקות בלבד. "גם שוק השכירויות של הסטודנטים בפסגת זאב יתעורר בשל הנגישות", מעריך רפאל.

 

אזורים נוספים שיתפתחו כתוצאה מהרכבת הם היישובים העוטפים את ירושלים, שתושביהם נכנסים לעיר דרך פסגת זאב. לדבריו של רפאל, תושבי בית אל ונווה יעקב יעדיפו להגיע ברכב לפסגת זאב ומשם להמשיך ברכבת אל תוך אזורי התעסוקה בעיר. "כתוצאה מכך, הביקושים ביישובים אלה יתגברו, מה שיוביל לעליות של כ־5% במחירי הבתים". רפאל גם מעריך כי מחירי הנכסים המסחריים במרכז העיר יושפעו, והנכסים באזור מדרחוב בן יהודה יעלו ב־5% לאחר שהשיפוצים במקום יסתיימו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x