$
נדל"ן

אושרה תוכנית למגורים במתחם שוק בצלאל בתל אביב

הוועדה המקומית בתל אביב קיצצה את מספר הקומות בתוכנית מ-18 ל-8, והקטינה את שטח דירות המגורים במתחם

דותן לוי 14:2725.08.10

מתחם שוק בצלאל בתל אביב, הממוקם בין הרחובות המכבי, טשרניחובסקי, אלו מציאות, ובית לחם, עתיד לשנות את פניו ולהפוך למתחם משולב של מסחר ומגורים. זאת לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה היום (ד') תוכנית בניין עיר חדשה (תב"ע) למתחם שתאפשר הקמה של מאות יחידות דיור,

תוספת של מבני ציבור וחניונים תת קרקעיים.

 

כיום קיים במקום חניון ציבורי התחום ברחובות טשרניחובסקי, המכבי, בית לחם ואלו מציאות. בבעלות העירייה נמצאים שלושה מגרשים הפנויים ברובם, ואילו המגרשים לאורך רחוב קינג ג'ורג' נמצאים בבעלות פרטית, ועליהם מבנים ישנים, בני 2-3 קומות, כשבקומת הקרקע שלהם מתקיים מסחר והקומות שמעל משמשות למגורים ולמשרדים. ברחובות בית-לחם ואילו-מציאות מתבצע מסחר בעל אופי של שוק גם על המדרכות, בעיקר של בגדים וחפצי נוי.

 

הפרויקט, המשתרע על שטח של כ-16 דונם, הוא יוזמה משותפת של חברת דנקנר השקעות ועיריית תל אביב. גובה הבניינים,  שחלקם היה מיועד ל-18 קומות, הוגבל לגובה של עד 8 קומות כדי להתאים לבנייה המרקמית באזור זה. התוכנית תאפשר עשרות אלפי מ"ר למגורים ולמסחר, חלקם על בסיס תוספת למבנים הקיימים והיתר על בסיס החניון הקיים. בסך הכל מדובר בכ-10 מבנים.

 

בנוסף לתוכנית לתוספת של כ-120 יחידות דיור, אישרה הוועדה תוספת של כ-40 יחידות דיור נוספות תוך הקטנת גודל הדירות. שליש מהדירות שייבנו יהיה בשטח עיקרי של 56-60 מ"ר, שליש מהדירות בשטח עיקרי של 65-70 מ"ר ושליש מהדירות בשטח עיקרי של יותר מ-80 מ"ר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x