שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט" - לידיעת בעלי העסקים בבאר שבע: הארנונה בקניונים תתייקר

בדיקה שהזמינה העירייה מחברת אורבניקס ממליצה להפחית את דמי הארנונה לכ־1,000 בעלי עסקים קטנים במרכזים השכונתיים, ומנגד לייקר את דמי הארנונה בקניונים ובמרכזי הקניות הגדולים

דותן לוי 08:0325.08.10

האם באר שבע עומדת להיכנס למאבק ראש בראש עם בעלי הקניונים והמותגים הגדולים הפועלים בעיר? ל"כלכליסט" נודע כי בדיקה שהזמינה העירייה, ושבוצעה על ידי חברת התכנון הכלכלי־אורבני אורבניקס, ממליצה להפחית את דמי הארנונה לכ־1,000 עסקים קטנים בעיר, ומנגד לייקר את הארנונה לכ־200

עסקים הפועלים במרכזי הקניות הגדולים, רובם רשתות.

 

תהליך שינוי דמי הארנונה צפוי לעלות לדיון במועצת העיר בקרוב, ולהתבצע בהדרגה עד שנת 2017. התעריף לעסקים הממוקמים במרכזים הוותיקים שבשכונות ירד מכ־235 שקל למ"ר בשנה לכ־170 שקל למ"ר. ואילו התעריף בקניונים יעלה מ־235 שקל למ"ר בשנה ל־301 שקל למ"ר. הבדיקה שנעשתה, כמו גם המלצותיה, הן ביטוי למדיניות העירייה לחזק את מרכז העיר ואת העסקים שנפגעו מפריחת הקניונים הגדולים.

 

צעד נוסף במסגרת ההמלצות כולל יצירת סיווג ארנונה מיוחד לעסקים אשר העירייה מעודדת את פעילותם בתחומי העיר העתיקה, ביניהם: מסעדות, פאבים, בתי קפה, גלריות ומלונות בוטיק. דמי הארנונה לעסקים אלו צפויים לרדת מ־205 שקל למ"ר בשנה ל־175 שקל למ"ר.

 

התוכנית נולדה על רקע העובדה שבאר שבע נהפכת בשנים האחרונות ל"מלכת הקניונים של ישראל", תואר שהיה שייך עד כה לראשון לציון. כיום פועלים בעיר שלושה קניונים ולא מעט מרכזים קטנים, המשתרעים ביחד על כ־103 אלף מ"ר. מספר קניונים ומרכזי קניות גדולים נמצאים עתה בשלבי הקמה, וצפויים להכפיל את שטחי המסחר בבירת הנגב. עם השלמת הקמתם של כל הקניונים יחלקו 200 אלף תושבי באר שבע 202 אלף מ"ר של שטחי מסחר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x