שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

תושבי שכונת מורשה ברמת השרון מתנגדים לתוכנית פינוי-בינוי

העירייה הכריזה על תוכנית במסגרתה יוקצו חלק מהדירות לדיור בר השגה לצעירים. התושבים ביקשו לשנות את היקפי הבנייה הצפויים

לפני כשבועיים הכריזה עיריית רמת השרון על הפקדת תוכנית פינוי־בינוי בשכונת מורשה, המכונה "קריית הצעירים". במסגרת התוכנית ייהרסו 108 יחידות דיור ישנות, ובמקומן ייבנו יותר מ־400 יחידות דיור בשבעה בניינים בני 9 ו־21 קומות. במסגרת התוכנית הצהירה העירייה כי חלק מהדירות יוקצו
לדיור בר־השגה לצעירים. עם זאת, דווקא תושבי השכונה הצעירים אינם תומכים בהחלטת העירייה, ואינם סבורים כי היא תתרום לשדרוג השכונה. קבוצת תושבים אף פנתה לראש העיר יצחק רוכברגר במכתב, ובו ביקשו כי ימשוך בחזרה את התוכנית מהוועדה המחוזית וישנה את היקפי הבנייה הצפויים בשכונה.

 

"גוש מבנים בני יותר מ־20 קומות בלב שכונה השומרת על צביון כפרי עם בתים נמוכים אינו מתאים לשכונה", כתבו התושבים. "הבתים הענקיים יטילו צל על כל חצרות הבתים הגובלים בהם ברחוב המלכים ורחוב ריינס, ואף יחסמו את האוויר". דורון ליב, אחד מתושבי השכונה, אמר ל"כלכליסט" כי הקמת מספר כה רב של יחידות דיור תגרום לפקקים כבדים בכניסה לשכונה, תיצור בעיות חניה ותיפגע ב"יער הילדים" ובחורשת האיקליפטוסים הצמודים לבתי השכונה. ליב הדגיש כי התושבים יודעים על תוכנית נוספת לבניית עוד כ־1,000 יחידות דיור בשכונה, וכי ההחלטה לבנות מספר כה רב של יחידות דיור על פני שטח כה קטן תהיה "בכייה לדורות".

 

לפני כשנתיים הקימו תושבי השכונה ועד לשמירת פארק קריית הצעירים, ובפגישה שערכו אז עם ראש העיר הוחלט כי פרויקט הפינוי־בינוי יוקפא, וכי הוא יפעל להורדת גובה הבניינים. "האם מהלך ההקפאה נועד להרדים אותנו?", שואלים התושבים במכתבם, ומציינים כי עד היום לא הוזמנו לאף דיון כפי שסוכם איתם.

 

מעיריית רמת השרון נמסר: "הליך ההתנגדות הוא חלק מדרישות החוק, וכמובן שנכבד את ההליך הסטטוטורי לטובת קידום התוכנית".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x