$
נדל"ן

הממשלה אישרה את ההמלצות לחיזוק מנגנוני הבקרה של הרפורמה בתכנון ובנייה

כמו כן, אושרו היום צעדים לחיזוק מקצועי של הוועדות המקומיות, וכללים בדבר טוהר המידות וניהול הליך תקין בוועדות אשר יוטמעו בהצעת החוק

כתב כלכליסט 18:2904.07.10

הממשלה אישרה היום (א') את ההמלצות שהגיש הצוות המקצועי בראשות שר המשפטים, יעקב נאמן בנוגע לחיזוק מנגנוני הבקרה, האכיפה והמעקב של הרפורמה בתכנון ובנייה.

 

כמו כן אישרה הממשלה צעדים לחיזוק מקצועי של הוועדות המקומיות, וכללים נוספים בדבר טוהר המידות וניהול הליך

תקין בוועדות, אשר יוטמעו בהצעת החוק.

 

בין הכללים שנקבעו - שיפור קביעת כללים למניעת ניגוד עניינים של חבר מוסד תכנון גם לאחר סיום כהונתו, איסור קבלת תרומות מיזמים לחבר וועדת תכנון גם לאחר פרישתו מכהונה, הגבלת כהונת מהנדס ועדה מקומית ל-7 שנים ומינוי מהנדס מלווה במקרה של כשל המהנדס הקיים, הכללת נושא טוהר המידות לתחום האכיפה כחלק מהקריטריונים הנדרשים להסמכת ועדה מקומית לדון בתוכנית מפורטת וכן בביטול הסמכתה, הכשרה מקצועית כתנאי סף לחברות במוסד תכנון והזמנת מבקר הוועדה המקומית לדיוני הוועדה.

 

בנוסף החליטה הממשלה על הליכים אשר ישפרו את הרפורמה בנושאים שונים - קיום הליך מקוצר ומהיר ללא צורך בהגשת תוכנית ובהליך רישוי מהיר ויעיל, להרחבת דירות שיש להן היתר לפני ה-1.1.2002 בשיעור שלא יעלה על 15% משטח יחידת הדיור או 25 מ"ר, לפי הנמוך מביניהם.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודה לצוות המקצועי בראשות שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן ואמר: "הרפורמה משיגה שני דברים גדולים. היא משכללת ומייעלת את תהליך מתן היתרי הבנייה, כך שנעבור מתחתית הסולם העולמי לראשו ופותחת את הפקקים והסתימות הקיימות בתהליך. עם ישראל נאנק תחת הבירוקרטיה של תהליכי התכנון והבנייה בישראל. התהליך הנוכחי מקשה עם החלשים בראש ובראשונה. הרפורמה נדרשת על רקע מצוקת הדיור הקיימת במדינה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x