$
נדל"ן

נדל"ן לתושבי חוץ במסווה של כנס רפואי

כנס של איגוד הפסיכיאטרים הצרפתי מציע: סיור בבתי חולים יחד עם הרצאות נדל"ן. "צרפתים מחפשים כאן קודם כל נכסים", מצהיר אחד מנותני החסות

יזמי הנדל"ן לא מפסיקים אף פעם למצוא שיטות יצירתיות להגדלת קהל הלקוחות שלהם. השיטה החדשה: לארגן כנסים לתושבי חוץ, ועל הדרך גם לשווק להם דירות יוקרה. על הכוונת, נכון לעכשיו - רופאים, רופאי שיניים ופסיכיאטרים צרפתים שיכולים להרשות לעצמם דירה בארץ הקודש.

 

ההזמנה לכנס הרופאים ההזמנה לכנס הרופאים

בחודש אוקטובר יתקיים בארץ כנס של איגוד הפסיכיאטרים הצרפתי. בעלי המקצוע יסיירו אמנם בבתי חולים ויבקרו במחלקות הפסיכיאטריות השונות בישראל, אבל מודעת הפרסומת מצהירה כי לפסיכיטארים מתוכנן גם בונוס נוסף - סיור באתרי נדל"ן והרצאות בנושא הנדל"ן בישראל.

 

אחד מנותני החסות של הכנס הוא משרד עורכי הדין אמסלם את וייץ. עו"ד גרגורי וייץ מאמין כי שילוב בין כנסים רפואיים לנדל"ן הוא מתבקש. "מדובר בקהל יעד בעל אמצעים כלכליים, לא במשפחות של עולים במצוקה", הוא אומר. "הם יהיו כאן במשך ארבעה ימים והם יודעים שהכנס כולל הרצאה של נותני החסות. אנחנו נסביר להם איך רוכשים דירה בישראל, איך מקבלים מימון, איך עובדת משכנתה. כמו כן, חברת הנדל"ן של אלכס לוסקי תציג להם כמה פרויקטים".

 

לדברי וייץ, תושבי החוץ הם אלה שבסופו של דבר קונים נכסים בישראל. "בשביל הצרפתים שוק הנדל"ן הישראלי זז בצורה מטורפת. הם מאוד מודעים למחירים ויש אין ספור אתרי אינטרנט בצרפתית על נדל"ן. הדבר הראשון שבעל אמצעים מתעניין בו בישראל הוא נכסים להשקעה, ולכן זה מובן מאליו שמי שמבקר כאן, ינצל את הביקור לנדל"ן".

 

דניאל ביטן, מארגן הכנס, הגיע לישראל מצרפת לפני עשר שנים. לפני שלוש שנים הוא החל בארגון כנסים מסוג זה, וכיום הוא מחזיק ברשימת תפוצה של כ־87 אלף אימיילים של משפחות מצרפת, קנדה ושוויץ. "התחלתי עם חברה לארגון אירועים והבנתי שיש כאן קהל יעד שמתעניין בנכסים בארץ. מדובר בעיקר ברופאים, רופאי שיניים ופסיכיאטרים וגם עורכי דין - כולם מהארצות הפרנקופוניות. אנחנו לא באים במטרה למכור להם דירות. הרעיון הוא לתת הרצאה של חצי שעה על התחום בארץ. בדרך כלל הם נהנים מאוד: יושבים במסעדה, שומעים על תחום הנדל"ן בישראל בצרפתית ומקבלים כרטיסי ביקור". לביטן אין נתונים לגבי אחוזי העסקאות שנסגרו בכנסים, אבל לדבריו הספונסרים רודפים אחריו.

 

מעצבת הפנים אריאלה עזריה, דמות ידועה בקרב צרפתים שמחפשים נכסים בארץ, מספרת שהכנסים האלה יעילים לשני הצדדים. "יש איגודים של בעלי מקצוע שונים שמקבלים חופש של שבוע או עשרה ימים ואז מנסים למשוך אותם לישראל. הם בכל מקרה מגיעים לכאן לכנס, ואז אפשר לנצל את הזמן הזה להראות להם את הנכסים".

 

לעומת זאת, דניאל טורק מחברת איי קיוב שמתמחה בכנסי נדל"ן לקהל הצרפתי, טוענת שהפעילות לא רווחית. "הרופאים מתעניינים, לוקחים פרוספקט אבל לא סוגרים. אנחנו עדיין מארגנים כנסים כאלה, אך זו פעילות שולית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x