שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

שר השיכון: "שוקל לפעול להחזרת הסיוע לזוגות צעירים ברכישת דירה"

אטיאס הציע לאוצר לבנות חבילה בה תסבסד המדינה 20% מהחזר המשכנתה לזכאים בהלוואה ל-20 שנה

שי פאוזנר 18:5825.05.10

"המפקח התכוון להקשות על משקיעים. זה נכון לצנן את עליית המחירים על ידי הורדת הביקושים של המשקיעים בשוק, שמהווים כ-30% משוק הדיור. אני משוכנע שלא היתה כוונה בזוגות צעירים הרוצים לממש את החלום שלהם ולרכוש דירה שהם כ-70% מהשוק". כך אמר היום (ג') שר השיכון אריאל אטיאס בישיבת

וועדת המשנה לחיזוק הפריפריה של וועדת הכספים בכנסת, בתגובה להנחייה שפרסם אתמול המפקח על הבנקים בבנק ישראל רוני חיזקיהו לפיה בעניין שוק המשכנתאות.

 

שר השיכון הזהיר כי בכוחו של המשרד להגביל בעצמו את ההחלטה, ללא אישור של המפקח על הבנקים, ואמר כי הוא שוקל כיום לפעול להחזרת הסיוע לזוגות צעירים ברכישת דירה, כפי שהיה נהוג בישראל עד העשור האחרון. בין השאר, אטיאס הציע לאוצר לבנות חבילה בה תסבסד המדינה 20% מהחזר המשכנתה לזכאים בהלוואה ל-20 שנה.

  

השר אטיאס קרא בישיבה למפקח על הבנקים לתת לבנקים למשכנתאות הוראה שלא תאלץ אותם להגדיל את ההפרשה כנגד משכנתאות לרוכשי דירה ראשונה.ואמר כיהוא סבור שההחלטה הבסיסית של חזקיהו נבונה, אולם אסור לדעתו לפגוע בשכבה החלשה בדרך לחסימת הזינוק במחירי הדירות.

"אסור שההחלטה על שינוי התנאים בתחום המשכנתאות תפגע בזוגות צעירים" אמר אטיאס, ומסר כי משרדו יגיב להחלטה עד תחילת חודש יולי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x