$
נדל"ן

מאיר שמיר ואשדר מכרו קרקע בפתח תקווה תמורת 170 מיליון שקל

הקרקע מיועדת להקמת 5 בניינים בהיקף של 427 יחידות דיור, והיא חלק מפרויקט סמייל הכולל 7 מגדלים בני 22 קומות

דותן לוי 11:5612.05.10

חברת אשדר, מקבוצת אשטרום והיזמים מאיר שמיר ויהודה לוי מוכרים את קרקעות מתחם סמייל הממוקמת באזור אצטדיון הכדורגל בפתח-תקווה ליזמים רמי שבירו ודורון לוי תמורת 170 מיליון שקל. הקרקע מוחזקת באמצעות חברת ה.ל.ה.פ (החברה להצלת הפועל פתח תקווה) חברה בת של אשדר המוחזקת על ידה

בשיעור של 50% כאשר ב-50% הנותרים מחזיקים איש העסקים מאיר שמיר ויהודה לוי.

 

הקרקע מיועדת להקמת 5 בנייני מגורים בהיקף כולל של 427 יחידות דיור, והיא חלק מפרויקט סמייל הכולל 630 יחידות דיור בשבעה מגדלים בני 22 קומות. עד כה אוכלס מגדל אחד ומגדל נוסף נמצא בשלבי בנייה. המכירה התבצעה בשני הסכמים, כאשר הזכויות בהסכם הראשון יימכרו תמורת כ-72.2 מיליון שקל, והזכויות במגרשים בהסכם השני בתמורה לכ-94.6 מיליון שקל. כמו כן, תהיה החברה הבת של אשדר זכאית לתמורה נוספת בסך של עד 3.6 מיליון שקל, במידה ויושגו זכויות לבניית 12 יחידות דיור נוספות במסגרת הפרוייקט שיוקם על הקרקעות הנמכרות. כתוצאה מהעסקה, צפויה לרשום חברת ה.ל.ה.פ רווח הון של כ-68 מיליון שקל.

 

המחיר משקף עלות של כ-400 אלף שקל ליחידה. לפני כשנה ניהלה החברה מו"מ דומה למכירת 89 יחידות דיור במתחם בתמורה למחיר של כ-29 מיליון שקל אשר שיקף מחיר נמוך יותר של 325 אלף שקל ליחידת דיור. כמו כן, בעבר ניהלה החברה מו"מ לקרקע עם קרן פייר שבשליטת שלמה גרופמן.

 

כאמור, הפרויקט ממוקם בסמוך לאצטדיון האורווה שמשמש את קבוצת הכדורגל של הפועל פתח תקווה ובעתיד צפוי חלק מהפרויקט להיבנות גם על שטח האצטדיון. ב-1997 רכש מאיר שמיר, מבעלי הקבוצה, יחד עם אשדר את שטח האיצטדיון ומגרשי האימונים. העיסקה כפופה לכך שהריסה ופינוי של האצטדיון תושלם עד 15 ביולי 2010. את חברת ה.ל.ה.פ ליווה בעסקה עו"ד רונן מאור , שותף במשרד מ. פירון ושות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x