שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

רשת מלונות דן רכשה את ריג'נסי הר הצופים ב-47 מיליון דולר

ריג'נסי יהיה המלון הרביעי של הרשת בירושלים. המלון הוקם בשנת 1985 וכולל 505 חדרים וסוויטות

רשת מלונות דן דיווחה קונה את מלון ריג'נסי שבהר הצופים בירושלים תמורת 47 מיליון דולר - כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט". המלון, שנמצא כיום בבעלות משקיעים יהודים ממקסיקו, הוקם בשנת 1985 וכולל 505 חדרים וסוויטות, אולמות כנסים, ספא ושטחים מסחריים.

 

מלון ריג'נסי

נוהל ע"י חברת המלונות הייאט עד לשנת 2003. בעיצומה של האינתיפאדה נעשתה החלטה משותפת בין ריג'נסי להיאט להפסיק את חוזה הניהול והמלון עבר לניהולה של ריג'נסי. יעקב רובין משמש נציג שלוש המשפחות בעלות השליטה במלון: משפחת פיינסוד, משפחת ריימרס ומשפחת רייפר. לדברי רובין, ההחלטה למכור את המלון כיום היא של בעלי המניות ונכון להיום, למרות היותם ציוניים נלהבים עם סיום המכירה תסתיים ההשקעה שלהם בישראל.

 

בשנת 2005, לדברי רובין, מכרה הקבוצה את מתחם פאלאס שעבר לבעלות משפחת רייכמן. "כשמכרנו את מתחם פאלאס בשל ההפסדים בהר הצופים זו כבר היתה תחילתה של הדרך החוצה", אמר רובין והוסיף "לאחר שתסתיים המכירה של ריג'נסי אני מניח שהם ישבו ויחליטו אם ממשיכים את ההשקעה בישראל".

 

עמי הירשטיין, מנכ"ל דן, אמר היום כי הרשת מאמינה מאז היווסדה בפריסה ארצית בכל הארץ, בדגש על ירושלים. הירשטיין הדגיש כי בראש הפירמידה של מלונות החברה בעיר ניצב מלון המלך דוד המושך אליו שועי עולם בכל ימות השנה, ואליו הצטרפו בשנות ה-90 מלון דן פנורמה וב-2008 מלון דן בוטיק.

 

ריג'נסי יהיה המלון הרביעי של הרשת בבירת ישראל. "עיתוי העסקה דווקא ביום ירושלים ה-43 הינו סמלי עבורנו ומעיד על הקשר העמוק של רשת מלונות דן לעיר. ירושלים היא העיר המתויירת ביותר בישראל. אנחנו מזהים צורך בהגדלת היצע בתי המלון הן עבור משפחות ישראלים והן עבור תיירים אוהבי ישראל מכל העולם המגיעים בכל ימות השנה", הוסיף הירשטיין.

 

את רשת מלונות דן ייצגו בעסקה עורכי הדין רפאל מלמן, ליאורה לוטנברג, דנה פירון-גרוס, ואיל טישל ממשרד עורכי הדין מ.פירון ושות'. את ריג'נסי ייצגו בעיסקה עורכי הדין איתי גפן ואורי יצחק ממשרד גורניצקי ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x