שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

רוצים להיות שכנים של אילן פיבקו ביפו? הכינו את המזומנים

האדריכל הציג את הפרויקט שלו בעיר העתיקה ביפו, שיכלול שש דירות על קו המים ובו גם הוא עתיד להתגורר. דירה ראשונה כבר נמכרה ב-3 מיליון דולר

האדריכל אילן פיבקו הציג היום (א') את פרויקט היוקרה שלו בעיר העתיקה ביפו על קו המים, שבו גם הוא מתכוון להתגורר. בפרויקט שש דירות, ששטחן ינוע ביו 120 ל-290 מ"ר והמחירים יעמדו על 14-12 אלף למ"ר. הדירה הראשונה בפרויקט כבר נמכרה לתושב צרפתי, ב-3 מיליון דולר.

 

המגרש שעליו ייבנה הפרויקט נמצא בבעלות פיבקו כבר 14 שנה ונקנה מהכנסייה הארמנית. הפרויקט ממוקם מעל חומת יפו בבניין לשימור במרחק 6-7 מטרים מקו המים מול הנמל. המבנה עצמו קיים עוד משנת 1,100 לספירה. כל דירה בפרויקט תהיה מורכבת מחלק קדמי חדש ועכשווי ומחלק אחורי עתיק ובו ישומרו הקשתות העתיקות והתקרות שנחשפו.

 

 


 

הפרויקט נמצא בתחומי התב"ע (תוכנית בניין עיר) החלה על העיר העתיקה. בעבר היו יכולים להתגורר באזור זה אמנים שעברו ועדות מיוחדות בלבד כיוון שכל השאח הוגדר כמושבת אמנים. כיום, לדברי פיבקו, עיריית תל אביב עומלת על שינוי התנאים המגבילים והשינוי צפוי לעבור בתוך כשנה כך שהקונים לא יצטרכו לעמוד בפני הוועדה.

 

עלות הקמת הפרויקט, לפי פיבקו, עומדת על 30-25 מיליון שקל. הבנייה כבר החלה, והפרויקט עתיד להסתיים בעוד כשנתיים. "המחירים בפרויקט ממוצעים לדירות יוקרה מהסוג הזה ביפו", אמר היום פיבקו, והוסיף כי "ככל שהמכירות יתקדמו נראה מה יהיה. יכול להיות שהם עוד יעלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x