$
נדל"ן

בניגוד לפרסומים: באוצר מכחישים הדיונים לביטול הפטור ממס השבח

משרד האוצר: "לשכת השר מבהירה בנוגע לפרסומים הבלתי אחראיים הבוקר, כי לא התקיים בתקופה האחרונה כל דיון בנושא שינויים כלשהם בפטור ממס השבח על דירות"

הדר קנה 11:1412.04.10

באופן חריג הוציאה הבוקר לשכת שר האוצר יובל שטייניץ הבהרה, לפיה לא התקיימו בתקופה האחרונה דיונים על פטור ממס שבח על דירות.

 

הבוקר פורסם באחד מכלי התקשורת כי לאגף התקציבים במשרד האוצר יש תוכנית לביטול מס השבח על דירות להשקעה. בכתבה צוין עוד כי התוכנית נעשתה ללא

שיתופם של רשות המסים.

 

בצעד חריג, מספר שעות אחרי אותה ידיעה פרסמו בלשכת השר הודעת הכחשה ובה נכתב כי: ”לשכת שר האוצר מבהירה בנוגע לפרסומים הבלתי אחראיים הבוקר, כי לא התקיים בתקופה האחרונה כל דיון בנושא שינויים כלשהם בפטור ממס השבח על דירות, וממילא לא נידונה ולא התקבלה כל החלטה בנושא”.

 

ברשות המסים זעמו אף הם על הפרסום בנוגע לתוכנית רחבת בהיקף של אגף התקציבים באוצר לביטול הפטור ממס שבח על דירות להשקעה (דירה שנייה ויותר) שכיום שיעור המס הוא בגובה 20% על הרווח הריאלי. כיום דירות פרטיות פטורות ממס שבח.

 

גורמים בכירים ברשות אמרו ל"כלכליסט" כי מנהל רשות המסים יהודה נסרדישי קיבל בהפתעה את הפרסומים בנוגע לפטור וכך גם בכירי הרשות בינהם סמנכ"ל התחום המקצועי אהרון אליהו והיועץ המשפטי של הרשות משה מזרחי. ”אין אף גורם מקצועי ברשות שאחראי על העניין הזה", נאמר על ידם..

 

האשמה מופנית כלפי בועז סופר סמנכ"ל לתכנון וכלכלה ברשות שעשה לטענת רשות המסים "תרגיל" מאחרי גבם.

 

גורמים בכירים אחרים ברשות דווקא טוענים כי הייתה תוכנית רעיונית כזו שהייתה אמורה להגיע לדיון בדרגים הבכירים ביותר באוצר, אך זה עדיין בשלבים מאוד ראשונים ואין עדיין החלטה קונקרטית.

 

עוד הוסיפו כי: "מובן מאליו, שבאגפי האוצר השונים נבחנות כבדרך של שגרה, תכניות כאלו ואחרות בתחומים שונים – לרבות תחום המיסוי – ואולם מכאן ועד לשינויים במדיניות הקיימת ארוכה הדרך”.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x