שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

סופית: בריטיש ישראל רוכשת את קניון סירקין ב-85 מיליון שקל

הקניון בפתח תקוה נמצא כיום בכינוס נכסים. בריטיש תשקיע בהשבחתו 20 מיליון שקל וצפי הכנסותיה בשנה הראשונה מהקניון עומד על 9 מיליון שקל

שי פאוזנר 10:4228.03.10

בריטיש ישראל, בעלת רשת קניוני ישראל, השלימה בשבוע שעבר את רכישת קניון סירקין בפתח תקווה תמורת 85 מיליון שקל (לפני מע"מ).

 

חברת אזורי שוער, חברה בת בשליטה מלאה של בריטיש ישראל שנמצאת בשליטת איש הנדל"ן הבריטי ליאו נואי, חתמה ביום חמישי על הסכם לרכישת הקניון סירקין

שנמצא בכינוס נכסים. הקניון בנוי על קרקע בשטח של כ־7,300 מ"ר והוא בן כ־18 אלף מ"ר בנויים בשלוש קומות מסחריות המושכרות כיום בתפוסה של כ־85% לכ־70 שוכרים. לקניון גם חניון תת־קרקעי.

 

בריטיש מתכננת להשקיע בהשבחת הקניון 20 מיליון שקל. לפי הערכות החברה הבת של בריטיש, ההכנסות הצפויות לה מדמי שכירות בקניון בשנה הראשונה לאחר רכישתו, לאחר הפחתת הוצאות תפעול ואחזקה, יגיעו לכ־9 מיליון שקל.

 

ימצאו פתרון לבעלות על הקרקע

 

שתי בעיות מרכזיות עמדו ברך להסכם עם בריטיש ישראל. הראושנה היא העובדה שהקניון - שנמצא כאמור בכינוס נכסים בשנים האחרונות - שייך במקור ליזם ג'ק קאופמן, שהתנגד למכירה בשל סכסוך שלו עם בעל החוב המרכזי של הקניון ־ בנק דיסקונט. ההתנגדות היא כנראה זו שטרפדה ניסיונות של הכונס למכור את הקניון בעבר לאמות וקבוצת עזריאלי.

 

בעיה נוספת בדרך להסכם היתה העובדה שחלק ממנו נבנה על קרקע שלא היתה בבעלות קאופמן. בריטיש דיווחה כי היא חתמה בעניין זה הסכם עם קאופמן, עיריית פתח תקוה, והוועדה המקומית לתכנון ולבנייה יחד עם בעלי חלקות סמוכות, שבו הוסכם לפעול לאישור תוכנית כך שחלק המקרקעין האמור יועבר לבעלות בעלי הנכס ויעודו ישונה ליעוד מסחרי.

 

השלמת העסקה כפופה לקבלת אישור בית המשפט להסכם המכר, לאישור הבנק המממן שיעמיד אשראי לחברה הבת למימון הרכישה, ולאישור הממונה על ההגבלים העסקיים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x