שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מפלגת העבודה תמכור 35 נכסים לצורך כיסוי חובותיה

מפלגת העבודה מציעה למכרז בעסקת תמורות חלק גדול מנכסיה שנאמדים ב־72 מיליון שקל, לפני השבחה, כחלק מתהליך ההבראה שלה

שירלי ששון־עזר וסיון איזסקו 07:0425.03.10

חברת בית ארלוזורוב, המנהלת את נכסי הנדל"ן של מפלגת העבודה, פרסמה אתמול מכרז שבו יוצעו למכירה 35 מנכסי החברה למכירה בעסקת תמורות. המפלגה נקלעה לקשיים כלכליים בשנים האחרונות, וחובה מגיע כיום ל־72 מיליון שקל. מכירת הנכסים היא חלק מתהליך ההבראה של מפלגת העבודה. לפני חצי

שנה מכרה החברה בניין בגבעתיים ב־8 מיליון שקל, ולפני עשרה חודשים פוטרו 30 מעובדי המפלגה כדי להוריד את הוצאות המימון.

 

עם הנכסים המרכזיים שמוצעים בעסקה נמנים מגרש ברחוב יפו 62 בירושלים, שקיבל היתר בנייה לשני מגדלים בני 22 קומות כל אחד, מגרש ברחוב יונתן בשכונת צהלה שבצפון תל אביב, מגרש ברחוב הראל בתל אביב ומגרש ברחוב ארלוזורוב בחולון. נוסף על כך מוצעים נכסים אחרים, רובם במקומות מרכזיים בחיפה ובפתח תקווה.

 

חלק משמעותי מנכסי חברת בית ארלוזורוב מוצע במכרז במחיר מינימלי של 72 מיליון שקל, שמהם על הרוכש לשלם 35 מיליון שקל במזומן והשאר בתוך כשלוש שנים עם מימוש הנכסים. המכרז מתבצע על שיעור המענק שיינתן למפלגת העבודה כתוצאה מהשבחת הנכסים, כך שהרוכש שיבטיח את השיעור הגבוה ביותר יזכה.

 

לדברי ויצמן שירי, מנכ"ל מפלגת העבודה, מטרת המפלגה היא למצוא יזם שיוכל להגיע לרווח המקסימלי מההשבחה בתקופה של שלוש שנים, והמפלגה מחפשת שותף ראוי שיוכל להציג קבלות שמעידות על ניסיונו בתחום. בתקופת ביצוע העסקה יירשמו הנכסים על שם היזם עם הערת אזהרה, וכל מכירה תצטרך לקבל אישור של החברה.

 

"קיבלתי את מפלגת העבודה במצב כלכלי גרוע כל כך, עד שבבנק העבירו אותנו למחלקת אשראים מיוחדים", אמר אתמול שירי ל"כלכליסט". "אנחנו רוצים לחזור למפה הפוליטית כשהכיסים שלנו לא ריקים ומצבנו לא מקרטע, ואנחנו כמפלגה יודעים לעשות את זה. אני לא אופטימיסט נצחי אבל אני צופה שבקרוב המצב שלנו כמפלגה יהיה מצוין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x