שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מתחם לבונטין בת"א רותח: דורון אביב רכש שני בניינים נוספים ב-21 מיליון שקל

מדובר בעסקה שלישית במתחם בתוך חודש; הבניינים ברחוב מקווה ישראל נרכשו מחברת בנייני העיר הלבנה שדיווחה לאחרונה כי תארגן קבוצת רכישה באזור

דותן לוי 14:5824.03.10

מתחם לבונטין וגן החשמל נהפך לאחד המתחמים החמים ביותר בתל אביב, ובחודש האחרון נרשמו במתחם שלוש עסקאות גדולות.

 

היום חתמה קבוצת אביב שבשליטת דורון אביב ודפנה הרלב, על הסכם לרכישת שני בניינים במתחם תמורת 21 מיליון שקל מידי חברת בנייני העיר הלבנה. מדובר בשני המבנים

ברחוב מקווה ישראל 17 ו-19 בשטח בנוי כולל של כ-900 מ"ר. הבניין ברחוב מקווה ישראל 19 מוגדר כמבנה לשימור ללא הגבלות מחמירות, והבניין במקווה ישראל 17 אינו מיועד לשימור וצפוי להיהרס. בכוונת אביב להקים במקום שני פרויקטים למגורים בשטח בנוי כולל של כ-1,800 מ"ר וכ-40 יחידות דיור. מדובר בדירות קטנות, מרביתן בנות שני חדרים, ובשטח ממוצע של כ-70 מ"ר. העלות מוערכת בכ-20 אלף שקל למ"ר - כלומר כ-1.4 מיליון שקל לדירה בממוצע.

 

כאמור, מדובר בעסקה שנייה של קבוצת אביב במתחם לבונטין בתוך כחודש, בעסקה קודמת חתם אביב על הסכם לרכישת בניין הפניקס, ברחוב הרכבת 12 פינת רחוב לבונטין 32-30 בתל אביב בתמורה ל-16 מיליון דולר. בכוונתו לבנות במקום מתחם מגורים שיכלול כ-86 דירות ב-5 קומות מגורים. האדריכל בשני הפרויקטים יהיה גידי בר אוריין.

 

החברה שמכרה את שני המתחמים - בנייני העיר הלבנה - רכשה לפני כשנה את כל שלושת המבנים ממשפחת חכמי בתמורה ל-17.4 מיליון דולר כך שהרווח של החברה משתי עסקאות המכירה עומד על יותר מ-5 מיליון דולר. בנייני העיר הלבנה, הנחשבת לחלוצת המשקיעים באזור זה, אף הודיעה לאחרונה כי תארגן בעצמה קבוצת רכישה לפרויקט בהיקף 150 מיליון שקל בין הרחובות מקווה ישראל, לבונטין, החשמל ודרך מנחם בגין.

 

בפרויקט המתוכנן יוצעו דירות בנות 2, 3 ו- 4 חדרים ודירות גג בטווחי מחירים שיחלו ב-1.18 מיליון שקל כולל חניה תת קרקעית. המתחם יכלול 71 דירות במבנה בן 7 קומות. במקביל עומדת החברה להתחיל בעוד כחודשיים בשימור המבנה בלבונטין 28 שבו נמכרו כל היחידות.

 

מתחם גן החשמל בתל אביב נחשב למרכז ההיסטורי הישן של העיר תל אביב לאחרונה הוא עובר הליך שינוי משמעותי בהיבט הנדל"ני – שכולל פרויקט מגורים עתידי על חניון בית הדר וכן בבניין המכס הישן ותחנת המשטרה. באזור זה מתוכננת תחנת הרכבת הקלה ביהודה הלוי פינת אלנבי, והוא צפוי להפוך לחלק מהמרקם הסביבתי הכולל את שדרות רוטשילד. 

 

לעיריית תל אביב תוכניות פיתוח סביבתי הכוללות את שיפור הנגישות לשדרות רוטשילד, פיתוח נוף, משרדים ומגורים המתוכננים לקום ממערבה לרחוב הרכבת.

 

דורון אביב אישר את העסקה ואמר בתגובה, כי ההחלטה להעמיק את החזקותיהם במתחם התקבלה על רקע ביקושים גבוהים לפרויקט בניין הפניקס בו התקבלו הרשמות ליותר מ-70% מהדירות בתוך חודש בלבד. "ההיבט המשמעותי במתחם יהיה איכות החיים הגבוהה. אנו נמצאים בצמידות למבנים נוספים לשימור וכל האזור צפוי להתפתח, וכל זאת במרחק של 100 מטר משדרות רוטשילד ובשליש מהמחירים של רוטשילד".

איציק בן שוהם מנכ"ל בנייני העיר הלבנה, אמר בתגובה, "הכניסה של חברת אביב למתחם לבוניטין מוכיחה כי אזור זה הפך לחלק בלתי נפרד ממתחם לב העיר והוא צפוי ליהנות כבר בעתיד הקרוב מתנופת פיתוח".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x