שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

קבלני שיפוצים יחוייבו לעבור קורס בטיחות

הקורס בהיקף של 40 שעות יהיה קורס חובה לכל קבלן שיפוצים לא רשום. קבלנים רשומים מחויבים בקורסים ובבחינות מקיפות ולכן לא יחוייבו בקורס

גולן חזני 19:4621.03.10

כל קבלן שיפוצים פעיל במדינת ישראל, יהיה חייב בקורס בטיחות בהיקף של 40 שעות. את ההצעה לקיים קורס כזה, העלה יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, ערן סיב, במועצת הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון - שהוא הגוף הממלכתי האחראי על ענף הבניה בישראל.

 

הצעתו של סיב התקבלה, ומנכ"ל משרד

השיכון, מרדכי מרדכי, קבע בישיבה כי ההתאחדות ורשם הקבלנים יסכמו את הפרטים ויגיעו להסכמות על מרכיבי הקורס, שיהיה קורס חובה לכל קבלן שיפוצים לא רשום. קבלנים רשומים מחויבים בקורסים ובבחינות מקיפות ולכן לא ידרשו לקורס זה.

 

מטרת הקורס, המכונה קורס נאמני בטיחות בעבודה, היא הקניית ידע בסיסי בבטיחות מבנים ובבטיחות בעבודה, כדי להפחית ככל הניתן את הסיכונים הכרוכים בביצוע עבודות שיפוצים – בעיקר שינויים קונסטרוקטיביים במבנה. החשש הוא ששיפוצניקים חסרי ידע, עלולים לבצע פעולות שיגרמו לתאונות עבודה ומפגעים בשטח, עד סיכון חיי אדם.

 

הקורס יכלול מבוא לבטיחות, סיכון בעבודת חשמל, סיכונים בעבודה בגובה, פקודת הבטיחות בעבודה, כיבוי אש, ציוד מגן אישי בעבודה, רעש ומיגון מכונות, אחריות קבלן ראשי ומנהל עבודה, בטיחות מבנים ויסודות, עומס מבנים, תפרים במבנים וחישוב כמויות מבנה.

 

קיום הקורס הוא חלק ממהלך שנרקם על ידי ההתאחדות, בשיתוף רשם הקבלנים רוני סיגל, הכולל גם - לבקשת הרשם - להעלות את רף העבודות המקסימליות לקבלן לא רשום לסכום של 90,000, במקום 35,000 כיום.

 

שיפוצניק שיעבור את הקורס יוכל לקבל הקצאת עובדים פלסטיניים וכמו כן יוכל לעבוד בפרויקטים בהיקף של עד 90,000 ללא רישום ברשם הקבלנים. יש לציין כי אותם קבלנים חייבים, עם זאת, על פי חוק, להירשם כחברים בהתאחדות קבלני השיפוצים, שהוא הגוף היציג לענף השיפוצים בישראל.

 

לדברי ערן סיב, אישור הקורס הינו הצלחה והישג היסטורי לענף. הוא מוסיף כי "התאונות בעבודה והמאבק בחאפרים הינו מאבק ציבורי שעשוי להשתלם הן לצרכן והן לקבלני השיפוצים. קורס נאמני הבטיחות יצור לכל קבלני השיפוצים שלא רוצים להירשם ברשם הקבלנים קורס ראוי, רציני וטוב שיבדל אותם מהחאפרים ויהפוך את עבודתם לטובה ובטוחה יותר".

 

הקורס ופרטיו יוצג לקבלני השיפוצים בכנס השנתי של ההתאחדות, אשר יתקיים ב-16 באפריל בכפר המכביה ברמת גן.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x