$
נדל"ן

מגדל בארי נהרדעא: 2 דירות נמכרו ב-32.5 מיליון שקל

מרבית הדירות במגדל כבר שווקו והשבוע צפויה תחילת אכלוסו; הפנטהאוז בקומה ה-30 עומד למכירה בתמורה ל-100 מיליון שקל

דותן לוי 12:4017.03.10
כ-4 שנים לאחר שהמיליארדר הרשי פרידמן רכש את מגדל בארי נהרדעא מידי חברת דירום והקבלן אבי ארנסון, יחל היום (ד') אכלוס המגדל שנחשב לאחד היוקרתיים בתל אביב. במסיבת עיתונאים שערכה היום (ד') החברה, נחשף כי בשבועיים האחרונים נמכרו 2 דירות במחיר של 32.5 מיליון שקל, כמו גם נתוני ההכנסות שממכירת הדירות במגדל, שנאמדו ב-700 מיליון שקל.

 

אחת הדירות שנמכרה לאחרונה ממוקמת בקומה ה-5 ומשתרעת על שטח של 450 מ"ר. הדירה נמכרה בכ-20 מיליון שקל. הדירה השנייה, שממוקמת בקומה ה-12 משתרעת על 210 מ"ר ונמכרה במחיר של 12.5 מיליון שקל. דירת הפנטהאוז שיועדה במקור לפרידמן ומשתרעת על שטח של 1,000 מ"ר, עומדת כעת למכירה בתמורה ל-100 מיליון שקל. עלות "ועד הבית" שישלם הרוכש תעמוד על 14 אלף שקל לחודש (לפי חישוב של 14 שקל למ"ר לחודש).

 

מחיר ממוצע של כ-11 מיליון שקל

 

שיווק המגדל החל לפני 3.5 שנים והדירות נמכרו במחיר ממוצע של כ-11 מיליון שקל. מחירי הדירות שיקפו מחירים של כ-85 אלף שקל בקומות הגבוהות, כ-53 אלף שקל למ"ר בקומות הביניים ו-45 אלף שקל למ"ר בקומות התחתונות. גודלה הממוצע של קומה עומד על 700-650 מ"ר ועל פי החברה הבניין יאכלס 60 דיירים, כשמתוכם רק 4 דיירים הם תושבי חוץ.

 

בריכת שחייה במגדל בארי נהרדעא בריכת שחייה במגדל בארי נהרדעא צילום: עמית שעל

 

פרידמן, מיליארדר חרדי המתגורר במונטריאול, רכש את הפרויקט לאחר שהחברות שהחזיקו בו נקלעו לקשיים. עיקר עסקיו של פרידמן מתנהלים בקנדה באמצעות חברת "פוליסטאר גרופ" - אחת החברות הגדולות בקנדה בתחום ההדפסה ואריזות הפלסטיק. היקף עסקיו של פרידמן מוערך ביותר מ-2.5 מיליארד דולר. בין יתר עסקיו היה פרידמן שותף בפרויקט הילטון ורשה בפולין, פרויקט רחב היקפים זה כלל מלון בן 300 חדרים, מרכז קונגרסים, 400 דירות בשני מגדלים ומגדל משרדים. בשנת 2006 מכר פרידמן את חלקו (2/3) בפרויקט לקבוצת אטלס.

 

לא פיצלו - חיברו

 

משה קורן, סמנכ"ל השיווק של חברת הרשי פרידמן המשווקת את מגדל בארי נהרדעא אמר היום, כי רוב הדירות שנמכרו במגדל, הן דירות שחוברו יחדיו: "דיירי הפרויקט שלנו הינם באופן די מובהק ישראלים, המחירים הגבוהים בהם שווקו הדירות, הרחיקו מראש משקיעים, כך שרוב הרוכשים של הדירות בפרויקט עשו זאת למטרת מגורים. פועל יוצא הוא, שרוב הדירות שנמכרו בפרויקט הינן בשטחים של 200 מ"ר לפחות ועד ל-600 מ"ר, מה שהצריך לא פעם מיזוג של יותר מיחידת דיור אחת ליצירת החלל המבוקש. בחלק מהמקרים, מדובר גם ביותר מ-2 דירות שחוברו. בסופו של דבר, התוצאה היא מיעוט של דיירים במגדל, מה שמייחד את המגדל שלנו ומעלה את איכות המגורים בפרויקט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x