שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הממשלה אישרה: חריש תהיה עיר דתית

השר אטיאס: "בעשור האחרון לא נבנו פרויקטים משמעותיים למגזר זה, שלדעתי צריך להתגורר בפרויקטים נפרדים כדי למנוע חיכוך ומתחים עם כלל האוכלוסייה"

שי פאוזנר 18:1514.03.10

הממשלה אישרה היום את הקמת העיר חריש בנחל עירון. בנוסף, קיבלה הממשלה החלטה על הקמת ועדת מנכ"לים, בראשות מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, ליישום ההחלטה כי חריש תשמש כ פתרון למצוקת הדיור של הציבור הדתי.

 

דובר משרד השיכון מסר הערב כי "הוועדה הוקמה במטרה לחבר את כל המשרדים הרבים המעורבים בהקמת פרויקט ענק שכה, בכדי לסייע לשחרר חסמים ובירוקרטיה ולקדם מלאי תכנוני זמין ורחב היקף של יחידות דיור בישוב חריש".

 

תכנון חריש החל כבר לפני 20 שנה עם כניסתו של אריאל שרון לתפקיד שר הבינוי והשיכון. עשרות אלפי יחידות דיור תוכננו ביזמתו של שרון, אולם עד כה לא הצליח המשרד לשווק את המתחמים בעיר. 

 

בהחלטת הממשלה סוכם כי ועדת המנכ''לים שתקדם את הקמת הישוב, תגיש את המלצותיה לממשלה בתוך 90 יום. בהחלטה נאמר כי "המגזר הדתי סובל ממצוקת דיור ויש להקים את הישוב החדש במהירות האפשרית ולזרז את הליכי התכנון השונים וביצוע תשתיות נדרשות". 

 

מבדיקה שנערכה על ידי משרד הבינוי והשיכון בין השנים 2005-2007, עלה כי עד לשנת 2025 יש לאתר עבור המגזר החרדי עוד כ-60 אלף יחידות דיור חדשות, מעבר ליחידות הדיור הפוטנציאליות למגזר זה. חריש בלטה כ"אתר משמעותי, זמין יחסית והכרחי שחשוב לקדמו מיידית. זאת, גם על רקע חוסר היענות ורצון של הציבור הכללי להגיע אליו".

 

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס אמר היום כי "מיום כניסתי לתפקיד, משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל פועלים במרץ להגדלת היצע הקרקעות, במטרה להוזיל את מחירי הדיור בדגש על זוגות צעירים מכלל המגזרים. בשנת 2009 הוצאנו מכרזים לכלל המגזרים ובסה"כ 28,090 יח"ד, אולם אסור לנו להתעלם ממצוקת הדיור החריפה שקיימת במגזר החרדי. בעשור האחרון לא נבנו פרויקטים משמעותיים למגזר זה, שלדעתי צריך להתגורר בפרויקטים נפרדים כדי למנוע חיכוך ומתחים עם כלל האוכלוסייה. החלטת הממשלה על חריש תיתן זריקת מרץ לשחרור חסמים ובירוקרטיה, לבנייה במקום שסבל בעשרים השנה האחרונות מחוסר ביקושים". אטיאס הוסיף, כי "כל תהליך התכנון והשיווק בעיר חריש יעשה בהידברות ובדרכי נועם עם כלל האוכלוסייה באזור. בהחלטת הממשלה אין כוונה להפקיע כל שטח מאף אחד".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x