$
נדל"ן

עד מאי המדינה תשווק כ-3,000 יחידות דיור בראש העין

יחידות הדיור ישווקו בגבעות המזרחיות של העיר והן חלק מתוכנית ענק שכוללת 13 אלף יחידות דיור. התוכנית צפויה להכפיל את אוכלוסיית העיר עד לשנת 2025

דותן לוי 18:3209.03.10

משרד השיכון והבינוי מתכוון להוציא לשיווק עד לחודש מאי כ-2,940 יחידות דיור בראש העין. התוכנית אושרה להפקדה על ידי הוועדה המחוזית מחוז מרכז כבר בשנת 2006 ועברה את שלב ההתנגדויות, אך מאז לא ניתן לתוכנית תוקף בשל תנאי שנקבע להקמת קו ביוב מאסף.

 

לאחרונה, לאחר שהושלמו

האישורים והתכנון והחברה הכלכלית הקצתה סכום של כ-40 מיליון שקל לביצוע הקו השתכנעו בוועדה המחוזית לתת לתוכנית תוקף.

 

התוכנית ממוקמת בגבעות המזרחיות של העיר ומשתרעת על שטח של 740 דונם. מדובר בחלק מתוכנית עתידית שתשמש כעתודות הקרקע של העיר עד לשנת 2025. התוכנית צפויה להכפיל את אוכלוסיית ראש העין מ-40 אלף תושבים כיום ל-80 אלף תושבים.

 

במתכונתה הרחבה תכלול התוכנית 13 אלף יחידות דיור ב-7 שכונות. השלב הראשון יכלול שני מתחמים A ו-B שיתאפיינו הן בבנייה צמודת קרקע והן בבנייה רוויה של בניינים בני 6-12 קומות. לדברי ראש העיר משה סיני, "הפיתוח לשכונה יעלה למדינה מיליארדים ויכלול מחלפים וכבישים שיחברו גם את כביש 6 לכביש חוצה שומרון".

 

דירות לזוגות צעירים בירושלים

 

במקביל אושרה היום (ג') להפקדה בוועדה המחוזית מחוז ירושלים תכנית לעיבוי שכונת רמת שלמה בירושלים  - הכוללת תוספת של 1,600 יחידות דיור. הרחבת השכונה תתבצע לכיוון דרום ומזרח, תוך שדרוג כביש הכניסה הקיים והוספת כביש גישה נוסף מכיוון מערב.

 

לפחות 30% מיחידות הדיור יוקצו לזוגות צעירים ויבנו בגודל של עד 95 מ"ר. התוכנית כוללת הקצאה נרחבת לצרכי ציבור הכוללת פארק מרכזי בן 140 דונם. שטח התכנית עומד על כ-580 דונם והגודל הממוצע של יחידת דיור הנו 120 מ"ר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x