שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": מבנה "הטרמינל" הוותיק ברחוב הירקון בתל אביב יוסב למלון בוטיק

המבנה משנות הארבעים מוכר בזכות פאב "הטרמינל" ששכן בו בעבר. 10 מיליון שקל יושקעו בהפיכתו למלון שיכיל 12 חדרים

שי פאוזנר 09:5507.03.10

המבנה הנטוש בפינת הרחובות גורדון והירקון בתל אביב העובר שיפוץ, יהפוך למלון בוטיק יוקרתי - כך נודע ל"כלכליסט". המבנה הוקם בשנות ה־40 ומ־1973 שימש כאכסניית הנוער "גורדון אין", והתפרסם בעיקר בזכות פאב "הטרמינל", שפעל בקומת הקרקע של הבניין. לפני כ־5 שנים נסגר הפאב, והנכס

ננטש. מאז נאבקה עיריית תל אביב בבעלי הבניין, אזרח גרמני שרכש אותו בשנות ה־80, ודרשה כי ישפץ את המבנה שנמצא בסכנת קריסה. המאבק אף הגיע לבית המשפט שקבע כי ניתן יהיה להרוס את הבניין אם לא ישופץ. הסכנה להמשך קיומו של המבנה הוסרה רק לפני כשנה כשיזם הפרוייקט, יניב ארז שכר אותו לעשר שנים והתחייב לשפצו בהשקעה של כ־10 מיליון שקל.

 

המלון שייקרא Gordon Hotel & Lounge, צפוי להיפתח לתקופת הרצה כבר בחודש אפריל הקרוב, בתום תשעה חודשי שיפוצים. המבנה שישקיף אל הטיילת יכיל 12 חדרים עם מרפסות לים, סוויטת גג מפוארת ומסעדת ביסטרו, ויהיה מיועד לאנשי עסקים ולתיירים מחו"ל.

 

יניב ארז פעל עד כה בשוק הנדל"ן באירופה, ועבורו זוהי השקעת הנדל"ן המשמעותית הראשונה בישראל. הוא מסר ל"כלכליסט", כי הוא הופתע לגלות שאף שהבניין נחשב בעיני אנשי מקצוע בתחום השימור לפנינה ארכיטקטונית, החליטה עיריית תל אביב שלא לכלול אותו ברשימת האתרים לשימור. הרשימה כוללת מבנים רבים בסגנון דומה, והשימור על פי כללים אלה מצריך השקעה כספית גדולה מאוד של היזמים המשפצים אותם.

 

"אף שלא נכללנו ברשימת השימור החלטנו להתייחס לפרויקט ככזה", מסביר ארז ומוסיף, "בחנו באמצעות אנשי מקצוע רבים את הצרכים של שיפוץ הבניין על פי כללים מחמירים - היינו צריכים לבצע תחילה פרויקט ארוך ומסובך של שיפוץ עמודי הבניין והיסודות, ובמקביל ביצענו עבורו חיפויים והשתמשנו בחומרים מיוחדים שיגנו עליו מפני מלח הים. הייעוד המקורי של המבנה הינו למגורים, אולם ביצענו את ההסבה לאחר קבלת היתרים והתייחסנו לשיפוץ כאילו ביצענו שימור מלא", מספר ארז.

 

המלון החדש ברחוב גורדון נוסף לשלושה מלונות שמתוכננים להיבנות על קו הטיילת בתל אביב עד שנת 2013: "פרימה תל אביב" של חברת מלונות פרימה שיכיל 170 חדרים; מלון דוד (קמפינסקי) של חברת נהל שיכיל 220 חדרים; וכן מלון Sea One (מובנפיק) של חברת אורנים שיכיל 170 חדרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x