שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

דירה בתל אביב ב-100 אלף שקל

חברת חלמיש ועיריית תל אביב חנכו בניין מגורים בשכונת שפירא המיועד ל-9 משפחות שביתן נהרס. כל משפחה השקיעה 100 אלף שקל והיתר מומן ע"י העירייה

דותן לוי 16:5302.03.10

עיריית תל אביב, וחברת חלמיש, המצויה בבעלות משותפת של העירייה ומשרד השיכון והבינוי, חנכו היום (ג') בניין מגורים שהקימו בשכונת שפירא בתל אביב. מדובר בפרויקט מיוחד שנחשף לראשונה ב"כלכליסט" במסגרתו פעלו השתיים כיזמיות והקימו את בניין המגורים עבור 9 משפחות שביתן נהרס ברחוב

מאור הגולה.

 

הבניין נהרס לפני 15 שנה בעקבות חשש לקריסה ומאז ועד היום נאלצו הדיירים להתגורר על חשבונם בדירות שכורות ואצל בני משפחותיהם. לפני מספר שנים עיריית תל־אביב וחברת חלמיש קיבלו החלטה שנבעה משיקולים חברתיים ומימנו בניית בניין חדש בעלות של 3.6 מיליון שקל. את יתר הסכום, כ-900 אלף שקל, מימנו הדיירים ששילמו 100 אלף שקל לדירה. הדיירים שהתגוררו קודם לכן בדירות בשטח של 50 מ"ר, קיבלו כעת דירה בשטח של 70 מ"ר.

 

במקביל הקימו העירייה וחלמיש בניין נוסף בן 3 קומות במגרש סמוך בו נמכרו הדירות בשוק החופשי. העלות הכוללת לשני הבניינים עמדה על 8.4 מיליון שקל.

 

רון חולדאי, ראש עיריית תל־אביב-יפו: "את המקרה הכרתי לראשונה עוד במהלך מערכת הבחירות הראשונה בשנת 1997 וכבר אז ידעתי שצריך למצוא פתרון. במהלך השנים חיפשנו דרכים שונות עד שהגענו לרגע שבו הבנו שבסופו של דבר כנראה שצריך רגע של חסד וקיבלנו החלטה לתת כל מה שנוכל. עשינו פה דבר גדול ובשבילי כשליח ציבור זהו אחד הרגעים המרגשים ביותר".

 

גיל סער, מנכ"ל חברת חלמיש, מסר כי "מדובר במהלך יוצא דופן בו מתחשבת עיריית תל אביב יפו במצבם המיוחד של בעלי הדירות בבניין שנאלצה להרוס. למרות שמדובר בהרבה מאוד כסף ולדיירים לא היה מאין לשלם, בעיריית תל אביב יפו החליטו לא לוותר ולסייע לדיירים לאור מצבם המיוחד".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x