$
נדל

"מגדל הצעירים" - עיריית ת"א: "קו המתח הגבוה יועתק תוך 3 שנים"

העירייה הודיעה שהגיעה להסכמה עם חברת החשמל בנוגע להעתקת הקו שעובר במתחם שבו יוקמו מגדלי ארלוזורוב. עם זאת, טרם נקבעו עלות העתקת הקו ואופן חלוקתה בין העירייה ליזמים

שי פאוזנר ודותן לוי 07:0518.02.10

"עיריית תל אביב הגיעה להסכמה עם חברת החשמל על לוחות הזמנים ועל אופן ביצוע העתקת קו המתח הגבוה במע"ר צפון", כך אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל העירייה מנחם לייבה. זאת לאחר חשיפת "כלכליסט" כי קו מתח גבוה עלול להביא לאיחור באכלוס פרויקט מגדלי ארלוזרוב שאמורה להקים קבוצת רכישה שמארגנות

חברת אור סיטי וקבוצת חג'ג'.

 

לפי מנכ"ל העירייה, ההסכם נמצא בשלב אחרון של חתימות ולדבריו, "מדובר בשלב טכני בלבד". לייבה הוסיף כי לאחר דיונים שקיימה העירייה עם חברת החשמל באחרונה הגיעו השתיים להסכמות שלפיהן תסתיים הזזת קו המתח הגבוה בתוך לא יותר משלוש שנים. חברת החשמל אישרה אתמול את הדברים. לייבה אמר כי נמצא הפתרון לכל שלבי פרויקט הזזת קו המתח הגבוה, הכוללים את ההסכמות על תוואי חדש של קו המתח, אורך הזמן של הפרויקט ועלותו. עם זאת, בניגוד לדבריו אלה נמסר מחברת החשמל כי עלות העבודה עדיין לא נקבעה.

 

פרויקט מגדלי ארלוזרוב מוכר גם כ"מגדלי הצעירים" בשל החלטת מארגניו לשווקו לבני 35 ומטה. הפרויקט, הכולל שני מגדלי מגורים ומרכז מסחרי, אמור לקום על מקטע מתוך חטיבת קרקע שמשתרעת על שטח של כ־63 דונם בין נתיבי איילון במזרח, רחוב נחלת יצחק בדרום ומנחם בגין במערב, בשם מע"ר צפון. על השטח כולו אמורים לקום מלבד פרויקט הצעירים עוד שמונה מגדלי מגורים, משרדים ובחלק מהם גם שטחי מסחר.

 

הבנייה במע"ר צפון היתה תקועה לאורך שנים רבות לאור היעדר פתרונות תחבורתיים ובשל קו המתח הגבוה. רק לאחר הזזת  קו המתח תתאפשר קבלת היתרי האיכלוס לבניינים שיוקמו בו.

 

אולם לא ברור כיצד תתחלק עלות הזזת קו המתח בין העירייה ליזמים. ל"כלכליסט" נודע כי לכל אחד מהיזמים שפועלים להקמת מגדלים במתחם הסכם שונה להסדרת התשלומים מול העירייה, והפתרון למתחם יתאפשר רק לאחר הסכמה כוללת של כולם, ובכללם היזמים בפרויקט מגדלי הצעירים. מלבד פרויקט הצעירים, מחזיקים במגרשים במתחם כמה יזמים מובילים, ובהם: צדיק בינו וחברת פז שבשליטתו, מבני גזית, תנובה ושירותי בריאות כללית. נוסף לכך חברת קרדן מקימה בימים אלה מגדל משרדים ומגורים בסמוך לבית קרדן הוותיק שמרכז המתחם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x