$
נדל"ן

חשד לחבלה: התמ"ת עצר העבודות במאות אתרי בנייה

על רקע חשד המשטרה כי קריסת העגורן בהוד השרון בשבוע שעבר נגרמה עקב מעשה חבלה, חברות הבנייה נדרשו לבדוק העגורנים

דותן לוי 17:0010.02.10

במאות אתרי בנייה ברחבי הארץ הופסקו היום (ד') עבודות הבנייה בעקבות צו בטיחות של מפקח העבודה הראשי במשרד התמ"ת לבדיקת עגורני צריח. הסיבה לעצירת העבודות נובעת מחששות שעלו בעקבות תאונת העגורן שאירעה בשבוע שעבר, בה נהרג פועל בהוד השרון ובעקבות דיווח על תקלה טכנית זהה בעגורן

אחר.

 

בשני המקרים נתגלתה תקלה דומה, לפיה הפין המחבר את המוט התומך את העגורן לבסיסו יצא ממקומו. מפקח העבודה הראשי בתמ"ת יורם אלעזרי הורה לחברות העגורנים וחברות הבנייה המשתמשות בעגורנים אלה לבדוק באופן מיידי את עגורני הצריח שבבעלותם או בשימושם ולוודא קיומם במקום של כל הפינים הראשיים ופיני האבטחה בעגורנים הללו. כאמור, עד לביצוע הוראות הצו - נאסר השימוש בעגורנים.

 

בשלב זה, החברות נדרשו לדווח על השלמת הבדיקות ותוצאותיהן לאגף הפיקוח על העבודה עד יום א' הקרוב. לדברי אלעזרי, מתוך מאות העגורנים המשמשים את חברות הבנייה עשרות כבר נבדקו וחזרו לעבודה, אבל מרביתם עדיין מושבתים. עוד אמר אלעזרי, כי במהלך הבדיקות נמצאה תקלה דומה במספר עגורנים כך שכבר ניתן לומר כי הייתה הצדקה להוצאת הצו.

 

מנהל פרויקט באחד מאתרי הבנייה בתל אביב מסר ל"כלכליסט", כי באתר הבנייה שלו חזרו חלק מהעגורנים לעבודה אך חלק אחר עדיין מושבת. "ללא העגורנים אין לנו מה לעשות באתר", הוא אמר.

 

בינתיים, המשטרה ואגף הפיקוח על העבודה עדיין בודקים את הסיבה שגרמה להיעדרות הפין מהעגורן בהוד השרון. אחד החשדות שנבדקים הם כי התקלה בוצעה במזיד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x