$
נדל

ערר נגד פרויקט דירות היוקרה של דנה עזריאלי בהרצליה

ל"כלכליסט" נודע כי הירוקים בעיר מתנגדים להסבה למגורים של מלון האשל בהרצליה פיתוח, שעזריאלי רכשה ב-2006. הסיבה: שמירה על הצביון הציבורי של המקום

דותן לוי 13:4709.02.10

אחרי הצלחת עיריית הרצליה בהחזרת פרויקט המרינה בעיר לשימושו המקורי כמתחם דירות נופש, מסתמן כעת מאבק נוסף בעיר נגד פרויקט מגורים יוקרתי המחליף מבנה בעל צביון ציבורי. הפעם על הכוונת נמצאת תוכניתה של דנה עזריאלי, סגנית נשיא קבוצת עזריאלי שבשליטת אביה, להפוך את מלון האשל בהרצליה פיתוח למתחם המיועד למגורי יוקרה. מפלגת הירוקים בעיר, בהובלת חבר מועצת העיר דרור עזרא, הגישה ערר לועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בטענה כי באישור הסבת המלון למגורים ניתנה עדיפות לרווחיו של היזם על פני שימוש ציבורי נחוץ.

 

מלון האשל בהרצליה פיתוח. מגורי יוקרה במקום מלון לזוגות לפי שעה מלון האשל בהרצליה פיתוח. מגורי יוקרה במקום מלון לזוגות לפי שעה

 

מלון האשל ממוקם בצדו המזרחי של רחוב רמת ים, כ־120 מטר מקו החוף. המלון הוקם בשנות השישים והוא כולל 50 חדרים. בתחילה שימש כמלון משפחתי, אך עם השנים נהפך למלון המשכיר חדרים לזוגות לפי שעה. ב־2006 רכשה עזריאלי את המלון מידי הכשרת הישוב שבשליטת משפחת נמרודי בתמורה ל־44 מיליון שקל, מתוך כוונה להסב את שטח המלון למגורים. התב"ע (תוכנית בניין עיר) של המלון, שנקבעה בסמוך למועד הקמתו, מוגדרת כאזור מגורים א' המאפשר שימוש דואלי של הקרקע - למגורים או למלונאות - בצמוד להחלטת ועדות התכנון.

 

לטענת עזרא, הוולחו"ף (הוועדה לשמירה על הסביבה החופית) לא מילאה את תפקידה כשומרת על האינטרס הציבורי בעת אישור התוכנית להריסת המלון. למרות הגדרות האזור כדואלי, הוא טוען, בעת אישור תוכניות המלון לפני כ־50 שנה נקבע למעשה ייעוד הקרקע למלונאות. עוד טוען עזרא כי היות שהנכס נרכש כמלון, על עזריאלי לשמור על ייעודו, ואילו היא התכוונה מלכתחילה להסב אותו למגורים. לדבריו, על פי התב"ע ניתן להקים במקום 5 וילות, אך עזריאלי קיבלה אישור להכפיל את השטח הבנוי מ־2,703 מ"ר ל־5,275 מ"ר בשני בניינים הכוללים 35 יחידות דיור. על פי הערכות, ההכנסות ממכירת הדירות בפרויקט יגיעו לכ־45 מיליון דולר.

 

מועד הדיון בערר טרם נקבע. הערר מצטרף למהלך שביצעה לפני כשבועיים עיריית הרצליה, כשהודיעה ל־500 בעלי דירות נופש בפרויקט המרינה כי הם מחויבים להשכירן לציבור הרחב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x