שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": מו"מ לעסקת קומבינציה במכרז השוק הסיטונאי - תנובה תקבל דירות במקום מזומן

לפי עסקה המתגבשת עם קבוצת אלוביץ'-אריסון שזכתה במכרז השוק הסיטונאי, התשלום לתנובה על הקרקע שעליה ייבנו ארבעת המגדלים הגדולים יעמוד על 42% מההכנסות על מכירת הדירות

גולן חזני 06:5920.01.10

המגעים בין תנובה, בעלת החלק הגדול במתחם השוק הסיטונאי, לבין קבוצת אריסון־אלוביץ' (סוהו), הזוכה במכרז לרכישת המתחם, מתנהלים סביב עיסקת קומבינציה, כך נודע ל"כלכליסט". בעלי המתחם - תנובה, עיריית תל אביב, סוחרי השוק ועו"ד שרגא בירן - יקבלו חלק מהמחיר עבורו במזומן וחלק אחר כתמורה ממכירת הדירות. מרכיב המזומן בעיסקה צפוי להיות השלב הראשון שלה, שיכלול את הקניון, התשתיות ומגדלי המגורים הנמוכים בני 12 הקומות שיכללו 600 דירות. תמורת חלק זה אמורה הקבוצה הרוכשת לשלם סכום של כ־980 מיליון שקל, כולל מע"מ.

 

השלב השני של מתחם השוק הסיטונאי, שיכלול ארבעה מגדלים בני כ־1,200 דירות, הוא היקר יותר. ההערכות הן שהמחיר עליו ייסגר סביב כ־1.3 מיליארד שקל נוספים, אבל יוגדר כאחוז מהתמורה עבור הדירות שיימכרו. במקרה זה, תנובה תקבל את התמורה בשווי של כ־500 דירות, כ-42% מההכנסות. בנוסף, במקרה ומחירי הדירות יהיו גבוהים יותר מ־24 אלף שקל למ"ר, תנובה מבקשת לקבל מחצית מהרווחים שתקבל קבוצת הרוכשים. עסקת הקומבינציה תעניק לתנובה גם חלק מההכנסות וגם חלק מהרווחים. בתנובה הכחישו כי נידונה אפשרות לפיה תקבל החברה 500 דירות בפועל ותשווק אותן בעצמה.

 

הדמיית מתחם השוק הסיטונאי. השלב הראשון כבר סגור הדמיית מתחם השוק הסיטונאי. השלב הראשון כבר סגור צילום: ויו פוינט

 

ל"כלכליסט" נודע עוד כי היום בשעה 17:00 צפויה להיערך פגישה רבת משתתפים במטרה להגיע להסכמות בנושא. בפגישה צפויים לקחת חלק כל הצדדים המעורבים במגעים ועורכי דינם.

 

קבוצת סוהו, הזוכה במכרז, כוללת חמש חברות: שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון, אמות שבשליטת נתן חץ, חברת אביב שבשליטת דורון אביב ודפנה הרלב, יורוקום נדל"ן שבשליטת שאול אלוביץ, וקנדה ישראל שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר.

 

הקבוצה היא האחרונה שנותרה במירוץ לרכישת מתחם השוק הסיטונאי, שכלל בתחילת הדרך כ־30 מתמודדות. בשלב האחרון של המכרז ניגשו אליו 12 חברות, אשר התארגנו בשלוש קבוצות. אחת מהן, שכללה את החברות תדהר, בריטיש ישראל, חברת הביטוח מגדל, חבס ורוגובין, פרשה יממה לפני הגשת ההצעות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x