$
נדל"ן

העיר החדשה תחל בהקמת מתחם אסותא בת"א בהשקעה של 800 מיליון שקל

המתחם יכלול שני מגדלים מחוברים בני 26 קומות ו-2 מבנים נוספים לשימור; מחירי הדירות יתחילו ב-26 אלף שקל למ"ר

דותן לוי 13:0330.12.09

פרויקט מתחם אסותא בתל אביב ייצא לשיווק בימים הקרובים, זאת לאחר תקופה ארוכה של התנגדויות שהגישו תושבי הסביבה על היקף הבנייה וגובה המגדלים שיאושרו לבנייה. הפרויקט שישווק באמצעות קבוצת רכישה שמארגנת חברת העיר החדשה יקרא אסותא באוהאוס וילג' ויוקם בהשקעה של 800 מיליון שקל. מחירי הדירות בפרוייקט ינועו מ 2.2 עד 8.5 מיליון שקל במחירים שמתחילים ב-26 אלף שקל למ"ר אשר לפי החברה נמוכים ב-25% ממחיר השוק.

 

תמונת הדמיה תמונת הדמיה

מתחם אסותא משתרע על שטח של 8.5 דונם בצפון הישן של תל אביב סמוך למתחם בזל. המגרש ממוקם בין הרחובות ז'בוטינסקי בצפון לאמסטרדם בדרום ובין יהושוע בן נון במזרח וארבע ארצות במערב. על פי התכנון המתחם יכלול 155 דירות בשני מגדלים בני 26 קומות. בנוסף, במתחם ישומרו 2 מבנים היסטוריים של בית החולים אסותא בני 2-3 קומות שיוסבו למגורים.

 

מתחם אסותא נרכש באפריל 2006 על ידי חברת בוימלגרין קפיטל תמורת סכום של 52 מיליון דולר מגד זאבי, דני גולדשטיין ואייל יונה. בהמשך מכר בוימלגרין 50% ממנו לבעל השליטה בחברת למדן החזקות, חן למדן. ובספטמבר האחרון רכשה העיר החדשה 80% מהזכויות במתחם בתמורה ל-275 מיליון שקל. ההסכם בין שתי החברות מאפשר לבוימלגרין למכור לקבוצה את 20% הנותרים בתמורה ל-70 מיליון שקל.

 

כאמור, במשך תקופה ארוכה התנגדו תושבי המקום להקמת המגדלים בטענה שהקמת המגדל המתוכנן בלב ליבה של שכונת מגורים קיימת, המאופיינת בבניינים בני 3-5 קומות, תביא להרס של מרקם השכונה ואופייה וכן תפגע פגיעה קשה באיכות חייהם.

 

במאי השנה החליטה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה לקצץ את גובה המגדל מ-38 קומות ל-26 קומות בלבד אבל לא קיבלה את בקשת התושבים להקטנת נפח הבנייה, והותירה את סך זכויות הבנייה על 19 אלף מ"ר (300% משטח מגרש המגורים נטו).

 

קבוצת העיר החדשה, מנוהלת ע"י דרור הלוי, מי שיזם את הקמת היישוב כפר האורנים ליד מודיעין בהיקף של כ - 300 בתים פרטיים ואת פרוייקט מגדלי ההיי-טק בת"א, בהיקף של 330 יח"ד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x