שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

נכנסים במפצלים: קנס לבעלי דירה מחולקת בת"א

בית המשפט לעניינים מקומיים קבע גם שבעלי הדירה בשדרות בן גוריון חייבים להחזירה לקדמותה

דותן לוי 14:5516.12.09

עיריית תל אביב ומערכת המשפט הציבו למטרה להילחם בתופעת פיצול הדירות בעיר תל אביב. בעקבות תביעה שהגישה העירייה נגד בעליה של דירת מגורים שחולקה, גזר השבוע בית המשפט לעניינים מקומיים בתל-אביב-יפו קנס כספי לבעליה וכן חייב אותו להחזירה למצבה הקודם.

 

מדובר בבעל

דירה בשטח 42 מ"ר בלבד בשדרות בן גוריון שפיצל את הדירה ל-3 יחידות נפרדות. כאמור, בית המשפט גזר עליו: קנס של 150 אלף שקל בגין הפיצול, קנס של עשרת אלפים שקל נוספים בגין אי קיום צו מניעת פעולות, חיוב בהיטל השבחה בסך 70 אלף שקל וכן התחייבות על סך 26 אלף שקל.

 

סך הכל מדובר על קנסות כספיים בסך 256 אלף שקל. בנוסף, קיבל בעל הדירה צו להתאמת מצב הדירה למפורט בהיתר הבנייה, ולהפסקת השימוש ביחידות וכל זאת עד לחודש ינואר 2010.

 

בעבר הצהירה העירייה כי בכוונתה להילחם בתופעה אך עיקר הבעיה במלחמה זו הייתה איתורן של אותן דירות מחולקות. העירייה, בניסיונות איתור אלה מסתמכת בעיקר על תלונות תושבים, הודעות למוקד העירוני או מידע מגופים עירוניים כמו ארנונה וחניה ועדיין אין ברשותה מידע על כלל הדירות המפוצלות הקיימות בעיר. במהלך שנת 2008 טופלו ברחבי העיר 300 כתובות ונגד 150 מהם הוחלט על הגשת תביעות משפטיות.

 

טענותיה העיקריות של העירייה כנגד אותם בעלי דירות מפוצלות הן העמסה על תשתיות קיימות ויצירת מחסור במקומות חניה. מעיריית תל אביב נמסר כי: חלוקת דירות ללא היתר בניה הינה עבירה על חוק התכנון והבניה והעירייה לא מסכימה למצב זה, לא בשתיקה ולא בפומבי. פיצול הדירות גורם למטרדים רבים ומשפיע בצורה שלילית ביותר על התכנון העירוני, במסגרת אכיפת חוק התכנון והבניה מפעילה העירייה את האמצעים החוקיים העומדים לרשותה למיגור התופעה, כולל הגשת תביעות משפטיות, צווי הפסקת עבודה, ופניה לחברת החשמל בבקשה להפסיק אספקת חשמל לבניינים מחולקים תחילה ובעתיד גם לדירות מחולקות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x