שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": ליאורה עופר רוכשת מחצית מקניון באר שבע

מליסרון מרחיבה את פעילותה בתחום הקניונים. במגעים להשקיע כ־250 מיליון שקל תמורת 50% מהקניון הגדול ביותר שיקום בנגב - על שטח של 50 אלף מ"ר. עוד ארבעה קניונים ומרכזים מסחריים עתידים להיפתח בעיר בשנים הקרובות

שי פאוזנר 06:5913.12.09

חברת מליסרון שבשליטת משפחת יולי עופר מנהלת מגעים עם היזם אלי להב כדי שתוכל להיכנס כשותפה בקניון באר שבע - הקניון הגדול ביותר שעתיד להיבנות בבירת הנגב, בשטח של 50 אלף מ"ר.

 

להב מתכנן להקים את הקניון החדש במקום שבו פעל בעבר מלון נאות מדבר, בסמוך ליציאה המערבית של העיר. ממתווה העסקה המתגבשת עולה כי שווי הקרקע שעליה יקום הקניון הוא כ-250 מיליון שקל. על פי ההסכם, תשלם מליסרון סכום דומה זה של שווי הקרקע תמורת 50% מהפרויקט, והכסף ישמש את הקבוצה של להב להקמת הקניון. בסופו של הפרויקט תקבל מליסרון החזר להשקעתה מתוך ההכנסות מהשכרת שטחי המסחר או מכירתם. התשלום למליסרון יבוצע על בסיס תשואה צפויה של 8% לשנה.

 

קניון באר שבע צפוי להשתרע על מתחם של 50 אלף מ"ר, מתוכם כ-40 אלף מ"ר שטח מסחרי, כ-5,000 מ"ר של מתחמי בילוי ופנאי וכ-3,000 מ"ר שיוקדשו לעסקי שירותים (בנקים, דואר, קופ"ח, בתי מרקחת ועוד). מתחם הקניון יכלול גם 1,800 מקומות חניה.

 

מליסרון מצטרפת לקדחת קניונים שאוחזת בבאר שבע בשנתיים האחרונות: לצד ארבעה קניונים ושני מרכזים מסחריים שכבר פועלים בעיר, אמורים להיפתח בשנים הקרובות עוד חמישה מרכזים מסחריים, בהם קניון השדרה השביעית של שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון. על פי התוכניות, שטחי המסחר בעיר יוכפלו עקב הכוונה לבנות בה 99 אלף מ"ר נוספים בתחום זה.

 

מליסרון היא חברה ציבורית. החברה שבראשה עומדת ליאורה עופר היא בעלת הקריון בקריית ביאליק, קניון חוצות המפרץ במפרץ חיפה וקניון רננים ברעננה. בשנה האחרונה עשתה החברה קפיצת דרך בתחום זה לאחר שרכשה מקבוצת אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב את קניון רמת אביב (הנחשב לאחד המוצלחים ביותר בישראל) יחד עם קניון סביונים ביהוד לפי שווי של 1.74 מיליארד שקל. העסקה שיקפה לקניון רמת אביב שווי של כ-1.3 מיליארד שקל. מליסרון סיימה את הרבעון השלישי של 2009 עם רווח נקי של 321 מיליון שקל. מליסרון מסרה בתגובה שהנושא נמצא בבדיקה, אך לא מסרה עוד פרטים.

 

 

קניון באר שבע. הדמיה קניון באר שבע. הדמיה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x