$
נדל

בלעדי ל"כלכליסט" - שנה אחרי ההקפאה: אזורים מפשירה את תוכנית מגדל עלית

הורתה לחברת המהנדסים של המבנה לשוב להליכי התכנון, ומנהלת במקביל מו"מ על מכירת עשר קומות המלון במגדל למשקיע רוסי

דותן לוי 07:0201.12.09

חברת אזורים החליטה השבוע להמשיך בהקמת מגדל עלית ברמת גן, לאחר שבתקופת המשבר הכלכלי הוקפא הפרויקט - כך נודע ל"כלכליסט". אזורים פנתה לחברת ישראל דוד מהנדסים, המופקדת על התכנון ההנדסי של המגדל, וביקשה אותה להתחיל בתכנון לקראת ביצוע הפרויקט. במקביל, מנהלת החברה משא ומתן עם משקיע רוסי על רכישת עשר קומות המלון של המגדל.

מה דעתך על מניית אזורים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אבי פורמן, סמנכ"ל השיווק של אזורים, אישר את הדברים. "אנחנו עורכים ישיבות קדחתניות בנוגע לתכנון המגדל", אמר פורמן. "לא הכל סגור, ונותרה לנו התלבטות בנוגע להיבט השיווקי, כלומר מה יהיה חלקם היחסי של המלון, המגורים והמשרדים. חשוב לנו להתעכב על התכנון כדי להקים את המגדל על הצד הטוב ביותר, ולא לחזור על טעויות תכנוניות כפי שראינו במגדל משה אביב הסמוך, שבו יש לובי משותף לקומות המשרדים והמגורים".

 

חטיבת הקרקע המיועדת להקמת המגדל ממוקמת בצומת עלית, במפגש הרחובות ז'בוטינסקי, ארלוזרוב ואבא הלל. מדובר בשטח של 15 דונם, מתוכם 11 דונם המיועדים להקמת המגדל; שאר ארבעת הדונמים מיועדים לשימור מבנה מפעל השוקולד המיתולוגי.

 

ב־2006 נרכש המגרש מקבוצת שטראוס גרופ תמורת 44 מיליון דולר. הרוכשים, קבוצת טראמפ של דונלד טראמפ וחברת קרסנט הייטס שבשליטת סאני קאהן, התכוונו להקים במקום את מגדל טראמפ פלאזה טאואר - אבל בדצמבר 2007 הם מכרו את המתחם לחברת אזורים שבשליטת שעיה בוימלגרין ועוד שותפים, הפעם בסכום כמעט כפול של 306.5 מיליון שקל (כ־80 מיליון דולר).

 

המגדל המתוכנן במקום יהיה הגבוה ביותר בישראל, ויתנשא לגובה של 72 קומות (270 מ') - ארבע קומות (26 מ') מעל למגדל משה אביב הסמוך, הגבוה בישראל כיום. המגדל יהיה גם התמיר ביותר בישראל (כלומר הגבוה ביותר באופן יחסי לשטח הבסיס שלו). היקף הבנייה המאושר עומד על כ־72 אלף מ"ר של מגורים, משרדים ומלון. לפי התכנון המקורי, תשמש הקומה הראשונה למסחר, מעליה יוקמו 20 קומות שישמשו למשרדים, בקומות 30–21 יפעל מלון ומגובה זה ואילך ייבנה חלק המגורים של המגדל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x