שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

שכונה של כ-1,500 צמודי קרקע תוקם בבאר-שבע

מדובר בתחליף לתוכנית ישנה לפיה היו אמורות להיבנות במקום 3,400 דירות, וזאת בשל הביקוש הגדול לנכסים מסוג זה בעיר. בעירייה מספרים כי לפני שלושה חודשים ניגשו 500 מתמודדים למכרז על 50 מגרשים צמודי קרקע

אורי חודי 15:1221.10.09

עיריית באר שבע, יחד עם משרד השיכון והבינוי, החליטו  לשנות ייעוד של שכונה בעיר מבנייה רוויה לבניית צמודי קרקע. זאת, בעקבות ביקוש שנרשם בחודשים האחרונים לצמודי קרקע בבאר שבע.

 

מדובר בשלב השני של שכונת נווה מנחם הנמצאת במערב העיר. מעיריית באר שבע נמסר, כי
על השטח המשתרע על פני 1,200 דונם היו אמורות להיבנות 3,400 דירות בבניינים בני 6 עד 8 קומות, וכעת פועלת העירייה לשינויי התב"ע (תוכנית בניין עיר) במקום כדי שתוכל לשווק מגרשים לבנייה צמודת קרקע.

 

על פי התוכנית החדשה המקודמת כעת על ידי העירייה, תכלול השכונה כ-1,500 מגרשים בני 300-400 מ"ר כל אחד שישווקו על ידי מינהל מקרקעי ישראל כשכונת בנה ביתך.  לאחר שהעירייה תסיים את הכנת התוכנית היא צפוייה לעבור לוועדה המחוזית כדי שזו תאשרה.

 

עוד נמסר מעיריית באר שבע, כי הביקוש לבתים צמודי קרקע בבאר-שבע גבר באופן משמעותי לאחרונה. "לפני כשלושה חודשים הוציא מינהל מקרקעי ישראל מכרז ל-50 מגרשים של בני ביתך בשכונה החדשה "נאות אילן" בעיר. למכרז זה ניגשו כ-500 מתמודדים".

 

אבי חיון, זכיין רימקס בבאר שבע מספר כי קיים ביקוש למגרשים לבנייה עצמית בעיר: "יש בעצם שני סוגים של מגרשים בעיר, מגרשים שיהיה ניתן לבנות עלייהם רק בעוד כשנה ומגרשים לבנייה מיידית. מחיר מגרש בגודל 480 מ"ר לבנייה מיידית עומד על כ-620 אלף שקל. מגרש בגודל דומה אבל שלא תתאפשר בו בנייה מיידית עולה כ-540 אלף שקל". חיון מוסיף ואומר כי בגלל המחסור במגרשים דורשים לאחרונה בעלי הקרקע מחירים גבוהים יותר.

 

"היוזמה להקמת השכונה החדשה, מצטרפת להחלטות נוספות שהתקבלו על ידי ראש העיר ובתאום עם שר הבינוי והשיכון הממונה על מינהל מקרקעי ישראל, אריאל אטיאס, ובכירי משרדו", ציינו בעירייה. "במסגרת החלטות אלו יושלמו שיווקי קרקעות לבנייה צמודת קרקע בשכונות נווה נוי, רמות, נאות לון ונווה טל בנחל עשן. בסך הכל מדובר על כ- 460 מגרשים שייצאו לשיווק בתקופה הקרובה, והם ישמרו על הצביון הייחודי של שכונות צמודות קרקע, בהתאם למדיניותו של ראש העיר".

 

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר-שבע, אמר: "בחודשים האחרונים קיימתי דיונים אינטנסיביים עם בכירי מינהל מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון. אני מאוד מעריך את הנכונות של השר אטיאס ובכירי משרדו, להכיר בצרכים של באר-שבע כעיר מטרופולין, שמעוניינת להשאיר אוכלוסייה צעירה ולמשוך אוכלוסיות חזקות. אני משוכנע שהחלטות אלו יתרמו להתבססותה של העיר באר-שבע וישליכו על עתידה וצביונה הייחודי. אני מאמין שעם תכנון אסטרטגי לטווח הארוך ועם חלון ההזדמנויות שמגיע בדמות מעבר צה"ל דרומה, ניתן ליצור שינוי מהותי בבאר-שבע".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x