$
נדל

הו כנרת שלי: שלמה גואטה יפנה שטחים בחוף לבנון - לאחר שהקים מבנים לא חוקיים

בית המשפט קבע כי גואטה, הפעיל בחופי האגם זה יותר מ-20 שנה, "ניצל בצורה צינית מקרקעין ציבוריים לשם הפקת רווח לכיסו הפרטי"

שי פאוזנר 11:1719.10.09

בית המשפט המחוזי בנצרת דחה בשבוע שעבר את ערעורו של איש העסקים שלמה גואטה, וקבע כי החזיק בקרקע ציבורית בחוף הכנרת שלא כדין - וכי עליו להעבירה לידי מינהל מקרקעי ישראל.

 

מדובר ברצועת חוף שבצידה המזרחי של הכנרת, הידועה גם כ"חוף לבנון (דרום)". בית המשפט קבע כי למינהל

קיימת זכות לפעול לפינוי מקרקע בה מתבצעות פעולות מסחריות שלא כדין.

 

כמו כן דחה בית המשפט את טענת גואטה כי יש לפצות אותו על השקעות שביצע במקום - הקמת מבנים שנבנו ללא רשיון. המינהל יחליט אם לפנות את המבנים.

 

גואטה פעיל בחופי הכנרת כבר יותר מעשרים שנה. הוא החל לפעול באזור זה בחוף דוגית, ובהמשך קיבל רישיון להפעלת חוף לבנון. לאורך השנים הזהירו השלטונות את גואטה בעניין הקמת מבנים בחוף, והוא אף הורשע פעמיים. ב-2006 נגזר עליו עונש של חצי שנת מאסר ו-120 אלף שקל קנס, לאחר שגידר שלא כחוק את החוף וגבה כספים מנופשים במקום.

 

השופט שאהר אטרש כתב: "ביד רמה ורגל גסה... נהג המערער במקרקעין לא לו מנהג בעלים, בצורה צינית, תוך הפקת רווח לכיסו הפרטי ממקרקעין ציבוריים".

 

השופט הוסיף: "הגיעה העת להחזיר את קניין הציבור לציבור כבעליו החוקיים ושלא כטענות המערער בפנינו. בלשון פשוטה, מדובר בפולש למקרקעין שעשה ועושה במקרקעי הציבור לרווחתו ללא כל זכות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x