$
נדל

מתחם אסותא נמכר תמורת 343 מיליון שקל

קבוצת העיר החדשה, בראשות דרור הלוי ורביב צולר, חתמה עם בוימלגרין קפיטל על הסכם לרכישת הקרקע. הקבוצה מתכננת הקמת מגדל בן 26 קומות

שי פאוזנר 17:3729.09.09

קבוצת העיר החדשה, בבעלות דרור הלוי ורביב צולר, חתמה על הסכם לרכישת מתחם אסותא בתל אביב עם חברת בוימלגרין קפיטלועם קבוצה בראשות חן למדן. העסקה משקפת שווי קרקע של 343 מליון שקל.

 

מתחם אסותא, ששטחו כ־8.5 דונם, נמצא בצפון הישן של תל אביב, ותחום ברחובות בן נון, ארבע ארצות, ז'בוטינסקי ואמסטרדם. קבוצת העיר החדשה מתכוונת לבנות במקום מגדל מגורי יוקרה בן 26 קומות, שגדלי הדירות בו ינועו מ־80 מ"ר לדירות 3 חדרים ועד לדירות של מאות מטרים ופנטהאוזים. במקביל, הקבוצה תשמר שלושה מבנים במתחם ותסב אותם למגורים. המבנים לשימור, בגובה 23 קומות, יכללו 30 דירות גן ופנטהאוזים עם מרפסות וגינות גדולות. בסך הכל מתוכננות להיבנות במתחם כ־155 דירות, בהיקף כולל של 24 אלף מ"ר. בשוק הנדל"ן העריכו כי שווי הדירות שימכרו במתחם יעמוד על כ־200 מיליון דולר, או 760 מיליון שקל.

 

במסגרת שימור אופיו של המתחם, שנבנה בשנות ה־30 של המאה הקודמת, מתכוונת הקבוצה גם לשמור על עצי הפיקוס העתיקים, לטפח שני פארקים פנימיים וואפילו לשחזר את חנות הפרחים שפעלה במקום. על מנת לשמר את אופי המתחם,

לא ייכללו בו שטחים מסחריים. תכנון הפרוייקט יבוצע בידי האדריכל משה צור וכל הבניה במתחם תהיה בניה מתקדמת וירוקה.

 

קבוצת העיר החדשה יזמה עד היום כמה פרויקטים בולטים, ובהם פרויקט מגדלי ההייטק בתל אביב, בהיקף של 330 יח"ד, הנמצא בשלבי ביצוע מתקדמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x