שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

ההצלחה בדרום הקריה עוררה את תנובה: הסיבוב השני במכרז על השוק הסיטונאי יוצא לדרך

במכתב שנשלח לכ-30 מהחברות המובילות במשק, הודיעה "סיטי", המנהלת את מכירת המתחם עבור תנובה, כי היא מחדשת את המכרז על השוק הסיטונאי, שנחשב למכרז הגדול ביותר שיצא בתל אביב אי פעם

דותן לוי 17:1117.09.09

הצלחת מכרז דרום הקריה אותתה ככל הנראה לבעלי תנובה, כי הבשילו התנאים לפתיחת הסיבוב השני של מכרז השוק הסיטונאי.

 

במכתב ששלחה "סיטי", הגוף המנהל את מכירת המתחם עבור תנובה, הודיעה החברה כי היא מחדשת את המכרז על השוק הסיטונאי, שנחשב למכרז הגדול ביותר שיצא בתל אביב

אי פעם. המכתב נשלח לכ-30 מהחברות המובילות במשק בינהן: תדהר, חבס, מגדל, בריטיש ישראל, שיכון ובינוי, דורון אביב, נווה גד ואשטרום.

 

החברות התבקשו להודיע עד יום רביעי הקרוב אם בכוונתן להתמודד על המתחם ולעלות לשלב הבא. בתוך כך, בניגוד לעבר, תאפשר תנובה לחלק את המתחם לשני חלקים שונים ויתכן כי תסכים לחלקו לחלקים נוספים. ככל הנראה חלק אחד יורכב מבנייני המגורים הנמוכים (עד 12 קומות) יחד עם המתחם המסחרי, והחלק השני יורכב ממתחם המגדלים.

 

בתוך כך, בין רשימת החברות אליהן נשלח המכתב בולטת היעדרותן של קבוצות הרכישה שהיוו חלק מרכזי מהמתמודדות על המתחם בעבר, הסיבה לכך על פי גורם המקורב לחברה היא שבעלי תנובה מעדיפים לעבוד עם אחת החברות הגדולות, בהנחה שבהמשך הן תוכלנה למכור את חלקן או לשתף פעולה עם קבוצות הרכישה בשלב השיווק.

 

הערכות בשוק הן כי בשל גודלו של המתחם ישתפו חלק מהחברות פעולה, כך, חברות כמו בריטיש ישראל אשר אינן עוסקות בתחום המגורים יוכלו לחבור לחברות כמו שיכון ובינוי או נווה גד בהתמודדות על חלק מהמתחם או על כולו.

 

עוד, כך על פי הערכות, בשל ריבוי המתמודדים על מכרז דרום הקריה חלק גדול מהחברות שלא זכו במכרז ההוא יהיו מעוניינות לעבור ולהתמודד על השוק הסיטונאי שנחשב ליוקרתי ואטרקטיבי לא פחות.

 

כאמור, מדובר בסיבוב שני של המכרז, הסיבוב הקודם שיצא לדרך ביוני 2008 התקשה להתקדם בשל תנאי השוק הקשים ששררו לאור המשבר הכלכלי שפקד את העולם. במסגרת הסיבוב הראשון הציבה תנובה מחיר מינימום של כ-600 מיליון דולר וביקשה למכור את כל המתחם כמקשה אחת, אך כאמור תנאי השוק הבריחו את המתמודדים וכעבור מספר חודשים הודיעה החברה כי היא דוחה את המכרז. כעת, לאור המחיר הגבוה שהוצע בדרום הקריה, על פי הערכות אין בכוונת תנובה להציב מחיר מינימום.

 

מתחם השוק הסיטונאי משתרע על 55 דונמים שממוקמים על דרך מנחם בגין והחשמונאים. בפרויקט ייבנו ארבעה מגדלים בני 40 קומות שיכללו 1,300 דירות וחמישה בניינים בני 12 קומות שכוללים כ-500 דירות, סך הכל יבנו כ-1,800 דירות.

 

בנוסף, יוקמו במתחם פארק, קניון, מתקני נופש ופנאי ומבני ציבור. עם השלמתו צפוי הפרויקט לאכלס למעלה מ-6,000 איש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x