נדל"ן

פרסום ראשון: אשדר מכרה ל"בית בלב" פרויקט דיור מוגן ב-57 מיליון שקל

הפרויקט ממוקם בנווה שרת בצפון תל אביב. המבנה משתרע על כ-7,100 מ"ר וכולל 120 יחידות דיור

שי פאוזנר 12:0902.09.09

חברת אשדר מכרה לרשת הדיור המוגן "בית בלב", מקבוצת מכבי שירותי בריאות, את פרויקט "תל אביב הקטנה" בשכונת נווה שרת בצפון תל-אביב תמורת 57 מיליון שקל.

 

המבנה משתרע על שטח של כ-7,100 מ"ר וכולל 120 יחידות דיור. בכוונת הנהלת בית בלב להרחיב את היצע יחידות הדיור ב-25

דירות נוספות וכן להרחיב את שטחי הציבור. במסגרת הרכישה לקחה על עצמה בית בלב את כל מחויבויותיה של אשדר כלפי הדיירים בסך 18 מיליון שקל וכן כל מחוייבות חוזית קיימת כלפי הדיירים הקיימים.

 

כיום מנוהל הבית על פי קופת חולים מאוחדת והסכם ניהול זה יהיה תקף לשנה נוספת שבסיומה תיקח על עצמה "בית בלב" גם את הניהול השוטף.

 

בית בלב פועלת בתחום הדיור המוגן מזה 20 שנה ולרשת בתים ברמת השרון, ירושלים, אשדוד וקריית מוצקין, בה נבנה בימים אלו בית חדש, בצמוד לבית הקיים. רכישת הבית בצפון ת"א הינה חלק מתוכנית ההתרחבות של הרשת שהינה הרביעית בגודלה בישראל.

 

למרות תדמיתה של ת"א, מסתבר כי מדובר באחת הערים המזדקנות בישראל ושיעור תושביה הקשישים עומד על כ-20% - פי שניים מהממוצע הארצי. לדברי יעקב סלע, מנכ"ל "בית בלב", בת"א קיים פוטנציאל לביקוש שלא מוצה וכי למרות ההיצע הקיים, עדין חסרות בתל אביב יחידות דיור מוגן רבות. לדבריו, "הרשת זיהתה את הפוטנציאל הטמון בעיר והחליטה להרחיב את מערך הדיור המוגן ולראות בת"א את אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של הרשת לשנים הבאות. קניית הבית בצפון ת"א הינה חלק מתכנית ההתרחבות הכוללת של הרשת בתחום הדיור המוגן" .

 

פרויקט "תל אביב הקטנה", הוקם ב-1997 וכולל 120 יחידות דיור בנות חדר וחצי/שניים ומחלקה סיעודית המונה כ-40 מיטות. הבית כולל לובי, בית כנסת, חדר כושר, אולם תרבות, ספריה, מרפסת שמש וחניה מרווחת.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x