$
נדל"ן

אושרה הקמת מרכז מסחרי בכניסה המזרחית לחדרה

עיריית חדרה חתמה על הסכם פיתוח באזור עם חברת פוליגון שבבעלות קובי מימון. המרכז יוקם בהשקעה של כ-60 מיליון שקל

אורי חודי 22:2029.08.09
עיריית חדרה אישרה בשבוע שחלף את הסכם הפיתוח עם חברת פוליגון של קובי מימון, העתידה לבנות מרכז מסחרי חדש בכניסה המזרחית לעיר, בסמוך לכיכר החשמל ברחוב צה"ל. החברה היא בעלת הקרקע, והתב"ע (תוכנית בניין עיר) למקום כבר אושרה לפני מספר שנים.

 

הסכם הפיתוח נועד להבטיח
את ביצוען של כלל התשתיות העירוניות בהיקף המתחם, הכולל כביש גישה למתחם, מדרכות, פיתוח סביבתי, תאורה וכן פתרון אקוסטי בין המרכז המסחרי לשכונה הגובלת לו מדרום. כמו כן כולל ההסכם פתרון ניקוז לכלל האזור באמצעות מוביל ניקוז תת קרקעי, במקום התעלה הפתוחה הקיימת כיום, המהווה מפגע סביבתי. בנוסף, יבוצעו עבודות ביוב ומים בהיקף המתחם וברחוב צה"ל.

 

מדובר במרכז מסחרי המתוכנן להשתרע על כ-22 אלף מ"ר סך הכל, מהם יבנו בשלב א' כ-17 אלף מ"ר. המרכז עתיד לכלול עשרות חנויות ובתי עסק סביב מגרש חניה גדול. היקף ההשקעה במרכז המסחרי מוערך בכ-60 מיליון שקל.

 

על עיצוב המרכז הופקד משרד האדריכלים מן-שנער, החתום בין היתר על תכנון מרכז האיירפורט סיטי בקריית שדה התעופה בן גוריון. את פיתוח הנוף והעיצוב הסביבתי מתכננת אדריכלית הנוף קרני גרשטיין. תכנון המתחם והתשתיות סביבו לווה ע"י אגף ההנדסה בעיריית חדרה.

 

מעיריית חדרה נמסר, כי חברי הנהלת העיר אישרו את ההסכם לאחר הצגה מקיפה של הפרויקט. "מדובר בצעד חשוב נוסף שמוביל ראש העיר לחיזוקה ופיתוחה של העיר", מסרו מהעירייה "בדיון הודגש כי המרכז יהווה עוגן מסחרי וכלכלי לעיר חדרה, אשר יוסיף היצע של מקומות בילוי וקניות ומקומות תעסוקה רבים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x