$
נדל

שכונות ותיקות בירושלים יעברו שימור ופיתוח

מדובר במושבה הגרמנית, המושבה היוונית וחלקים משכונות טלביה, קטמון וקטמון הישנה. סגנית ראש עיריית ירושלים: "ערכי התכנון של העבר יכולים לחזק את המרחב הציבורי ולהפוך למוקד משיכה בקנה מידה ארצי ובין לאומי"

אורי חודי 13:2323.08.09

מינהל התכנון בעיריית ירושלים בשיתוף עם לשכת התכנון המחוזית ובמימון משרד הפנים החלו בהכנתה של תכנית אב למספר שכונות בעיר. מדובר במושבה הגרמנית, המושבה היוונית וחלקים משכונות טלביה, קטמון וקטמון הישנה.

 

מעיריית ירושלים נמסר כי מטרת התוכנית היא לקבוע קווי מדיניות
לכל שכונה, על בסיסם ניתן יהיה לאשר תוכניות ממוקדות. "התוכנית תתייחס בין השאר לנושאי פיתוח בר-קיימא של השכונות, התחבורה והחניה, השטחים הפתוחים, אתרי טבע עירוניים ושבילי אופניים. בנוסף, תספק התוכנית הוראות עיצוב אדריכליות לגבי מתחמים שונים באזור תוך התייחסות לשימור ולפיתוח, הנחיות לשדרוג המרחב הציבורי תוך התמקדות ברחוב עמק רפאים, מערך מבני הציבור, מערך שטחי המסחר, מערך מוסדות השלטון והתרבות, נופש ובילוי, כל זאת בדגש על שמירת 'רוח השכונה'. הכנתה של התוכנית תארך כשנה וחצי במהלכה ייעשה מאמץ לתת מענה תכנוני לסוגיית דחופות".

 

להכנת התכנית נבחר צוות בראשות משרדו של האדריכל גובי קרטס, וניהול התכנון מתבצע על ידי משרד ת.י.ק פרויקטים. עוד מציינים בעירייה כי במסגרת התוכנית מתבצע שיתוף פעולה עם התושבים וכי זו הפעם הראשונה שמהלך כזה מתבצע בתוכנית בסדר גודל שכזה. "השיתוף יאפשר לתושבים לזהות יחד עם צוות התכנון את איכויות השכונות ובעיותיהן" מסבירים בעירייה.

 

סגנית ראש עיריית ירושלים לתכנון וסביבה, נעמי צור אמרה כי: "מרחב 'גינות העיר' כולל כמה מהמרכזים החשובים בירושלים בתחום התרבות, התעסוקה, החברה והשימור. התכנית עליה שוקדת העירייה בימים אלה תהווה הוכחה נוספת כי שימור איננו ההיפך מפיתוח וכי ערכי התכנון של העבר יכולים לחזק את המרחב הציבורי ולהפוך למוקד משיכה בקנה מידה ארצי ובין לאומי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x