$
נדל

אזורים מכרה את בית הספר פיטמן בתל אביב ב-53 מיליון שקל

בית הספר נמכר לקבוצת רכישה שהוביל יזם ההייטק עמית קזז. לפני כשנה דרשה אזורים סכום של 75-70 מיליון שקל

דותן לוי 17:5320.08.09

לאחר משא ומתן ממושך מכרה חברת אזורים את בית ספר פיטמן ברחוב בלפור בתל אביב תמורת 53 מיליון שקל. בית הספר נמכר לקבוצת רכישה שהוביל יזם ההייטק עמית קזז. את העסקה ביצעו משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס.

 

לדברי גורם המקורב לעסקה, לפני כשנה דרשה אזורים סכום של 75-70 מיליון
שקל, במהלך השנה האחרונה החברה ניהלה מגעים למכירת הבניין עם כמה גורמים כולל קבוצת רכישה נוספת אך מזה כמה חודשים מוקדו המגעים לקבוצתו של קזז. לפי אותו גורם, המחיר הנמוך יחסית הושג בעקבות מצב השוק והצורך של אזורים בהון נזיל. לפי ההסכם, 51 מיליון שקל יועברו לאזורים מיידית ועוד 2 מיליון שקל יועברו בהמשך בהתאם לקיום מספר תנאים.

 

בית הספר ממוקם ברחוב בלפור 38, הוא נבנה בשנות ה-20 של המאה הקודמת ושימש ברבות הימים כבית ספר תיכון מקצועי. שטח המגרש הוא 1.18 דונם. מדובר בבניין בן 3 קומות המיועד לשימור ובצמוד אליו מתוכנן להבנות בניין בן 6 קומות סך כל השטחים הבנויים צפויים להגיע ל-3,700 מ"ר.

 

הפרויקט שמתוכנן על ידי משרד האדריכלים בר אוריין המתמחה בשימור יכלול 14-12 דירות בשטח ממוצע של 230 מ"ר. על פי הערכות, מחיר מ"ר של דירה רגילה בפרויקט יעמוד על 10 אלפים דולר.

 

בית הספר עבר בשנים האחרונות כמה גילגולים, בפברואר 2007 נמכר על ידי חברת סוטרא שבשליטת משה ישעיהו, איל אפלבאום ואברהם נמדר לידי חברת אנגל בתמורה ל-10.5 מיליון דולר (כ-42 מיליון שקל).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x