שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי - דרמה במושב הבונים: התושבים טוענים שהמינהל עצר את ההרחבה ממניעים אישיים

במושב מפקפקים במניעים לעצירת הפרויקט, וטוענים שהעבודות הופסקו עקב תלונה של מקורב לבכיר במינהל שביקש לרכוש קרקע בפרויקט וסורב. מנגד טוען המינהל שהסיבה לעצירה היא שקבלן הפרויקט גבה כספים מלקוחות בלי שהיה מורשה לכך. הקבלן: "עושים לנו את המוות"

אורי חודי ודותן לוי 07:0206.08.09

בנייתו של פרויקט ההרחבה במושב הבונים נעצרה לאחרונה על ידי מינהל מקרקעי ישראל, ובמושב מאשימים את המינהל כי עצירת הפרויקט נעשתה משיקולים לא ענייניים. מינהל מקרקעי ישראל טוען שהסיבה לעצירת הפרויקט היא "חשד לגביית כספים אסורים" על ידי הקבלן המבצע את הפרויקט - יפתח בנאי

ובניו ניהול ואחזקות, אולם במושב טוענים שהסיבה בעצם לעצירה היא תלונה של אדם המקורב לבכיר במינהל.

 

ההרחבה במושב הבונים משווקת כבר יותר משנתיים, ובמסגרתה מוצעים 84 מגרשים בני חצי דונם כל אחד. לאחרונה גילו אנשים שהתעניינו ברכישת קרקע במקום ובעלי מגרשים שכבר התחילו בתהליכים עם המושב והמינהל, כי העבודות במקום הופסקו.

 

במינהל טוענים כי "לאחרונה התקבלו תלונות רבות מרוכשים פוטנציאליים בנוגע להתנהלות הקבלן, שלפיהן הוא מעלה התניות שונות, כגון חיוב הרוכשים בשכירת שירותיו ותשלומים אחרים, שהם מעבר לעלויות הפיתוח שמפרסם המינהל. עקב כך התקיים לפני שבועיים דיון עם נציגי המושב והוחלט לעצור הפניה של רוכשים חדשים למינהל".

 

במושב הבונים מעלים כאמור תהיות על טענות המינהל. אבשלום לוי, מנהל האגודה השיתופית מושב הבונים, אמר ל"כלכליסט": "במינהל לא התביישו להגיד לנו כי מקורב לראש המינהל, שביקש לרכוש קרקע וסורב, התלונן על גביית כספים אסורים, ובעקבות כך הם עוצרים את ההרחבה. ככל הידוע לנו, כל המשתכנים שרכשו את המגרשים מהיזם מרוצים, והבעיה היא במינהל. אפילו במדינות עולם שלישי לא קורים דברים כאלה".

 

לוי הוסיף: "המינהל פועל על פי שמועות ולא הוציא אף החלטה מסודרת או מסמך בעניין. זה מעיד על רצונות גלויים וסמויים של המינהל - אולי הם רוצים להיכנס במקום היזם ולשווק את ההרחבה? הרדידות של הטיפול בנושא מקוממת אותי - זו תת־רמה".

 

אין זו הפעם הראשונה שהמינהל עוצר את ההרחבה במקום. לדברי לוי, "לפני ארבעה חודשים עצר המינהל את ההרחבה בגלל שמועות כי המושב לקח כספים ממועמדים. חשוב להדגיש שלא לקחנו ולו חצי שקל מעבר למותר. המינהל בדק את הנושא והחליט שאין ממש בחשדות". הקבלן יפתח בנאי מכחיש את טענות המינהל, ואומר: "המינהל נוהג כמו חונטה בעולם השלישי. אנחנו לא גובים, לא גבינו ולא נגבה יותר כסף מהאנשים. המינהל עושה לנו את המוות ואין לנו מושג למה. זו הפעם הרביעית שהמינהל עוצר את העבודות. אם יש להם משהו להגיד, שיבואו ויביאו הוכחות. אין לנו שום דבר להסתיר".

 

במינהל מדגישים כי מי שכבר החל בהליכים לבנייה - לא תיעצר בנייתו: "לגבי 15 רוכשים שהופנו למינהל לפני כמה חודשים - הטיפול בהם יימשך. לגבי חלקם כבר נחתמו חוזים, והיתר בתהליך הכנה לחתימה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x