$
נדל"ן

בלעדי - מהמבורגרים לנדל"ן: עמרי פדן רכש את בית פילץ ב־20 מיליון שקל

שבע דירות בבניין ההיסטורי בלב הטיילת של תל אביב נמכרו לפדן, בעל הזיכיון של רשת מקדונלד'ס בארץ. בקומת המסחר פעל לאורך עשרות שנים קפה פילץ וכיום פועל במקום סניף של רשת ההמבורגרים

גלי ברגר ושי פאוזנר 07:5227.07.09

עמרי פדן, בעל הזיכיון של רשת מקדולנד'ס בישראל, רכש באחרונה ממשפחת פילץ את רוב "בית פילץ" בטיילת בתל אביב מבני משפחת פילץ תמורת כ־20 מיליון שקל. לצורך השלמת הרכישה קיבל פדן הלוואה מבנק הפועלים בסכום של כ־10 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט".

 

אישור לדירת פנטהאוז

מה דעתך על מניית MCDONALDS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מדובר בבניין מגורים על מגרש של כחצי דונם שנמצא ברחוב הירקון 81, הפונה מצדו האחד לטיילת הרברט סמואל ומצדו השני לרחוב הירקון. שטחו של הבניין, שהוגדר על ידי עיריית תל אביב כ"מבנה לשימור", כולל כ־960 מ"ר בנויים שבהם תשע דירות בשלוש קומות, אשר שתיים מהן נמכרו בשנה האחרונה. ההערכות של פעילים בשוק הנדל"ן התל־אביבי היו כי המבנה כולו נמכר תמורת 25 מיליון שקל.

 

בבניין פעל לאורך עשרות שנים קפה פילץ, וכיום פועל בתחתיתו סניף הרשת של מקדונלד'ס, בשטח שהיה טרם העסקה הנוכחית בבעלותו של פדן. לבניין תוכנית מאושרת לקומה נוספת, שבה מתוכננת הקמת דירת פנטהאוז. השמאית ועורכת הדין נחמה בוגין העריכה אתמול כי מחירו של השטח המסחרי במבנה עומד על כ־15 אלף שקל למ"ר.

 

בשנתיים האחרונות הוצעו הדירות בבניין למכירה על ידי בעליו הקודמים של הבניין, בני משפחת פילץ. בין השאר הציעו הבעלים הקודמים את הדירות בשיטה שמכונה בתקופה האחרונה בתל אביב "שיטת הבלוק", על שם תוכנית הטלוויזיה בשם זה. במסגרתה מוצעות הדירות ברמת המעטפת.

 

יזם דיזנגוף סנטר

 

הבניין ההיסטורי נבנה בשנות החמישים של המאה שעברה על חורבת בית שעמד במקום. הוא הוקם על ידי אברהם פילץ, מגדולי יזמי הנדל"ן של תל אביב, שנולד וגדל במקום, והלך לעולמו ב־1994. פילץ בנה את הבניין על המגרש של משפחתו והחזיק בו מאז. מי שתכנן את הבניין היה האדריכל המפורסם אוריאל כהנה, שתכנן בתל אביב גם את בית שלום עליכם ואת בית היבנר.

 

לזכותו של פילץ פרויקטים רבים, כמו בית הר דפנה שבו שכנו בעבר משרדי המוסד לתפקידים מיוחדים והנהלת קואופרטיב דן. אך שמו נקשר בעיקר לפרויקט הגרנדיוזי שלו - דיזנגוף סנטר. כיום מחזיקים בדיזנגוף סנטר נכדיו ארז ואלון פילץ עם שותפם, שמואל פלאטו שרון. עוד אנקדוטה בנוגע לפילץ: בבניין שנהרס בעקבות בית פילץ גדל גם התעשיין דב לאוטמן, אחד מחבריו הקרובים של פילץ.

 

פדן, הזכיין של מקדונלד'ס בישראל, מחזיק בשליטה בחברה ומכהן כמנכ"ל הרשת בפועל. מקדונלד'ס מונה כ־130 סניפים ומחזור המכירות שלה מוערך בכחצי מיליארד שקל. בחודשים האחרונים הרחיבה מקדונלד'ס את פעילותה גם לתחום הקפה והקימה שני סניפים של מק־קפה - האחד בקניון איילון, שבו נפתח הסניף הראשון של הרשת ב־1993, והשני בשדרות רוטשילד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x