• תפריט
נדל"ן

אושרו תוכניות להרחבת כבישים והקמת מגדלים בנוה צדק שבתל אביב

התוכניות כוללות, בין השאר, את הרחבת רחוב יצחק אלחנן לארבעה נתיבים ובנייתם של שבעה מגדלים בציר מסילת הרכבת ההיסטורי

דותן לוי 15:1921.07.09

מועצת עיריית תל אביב אישרה אתמול (ב') שתי תוכניות מרכזיות לדרום העיר - למרות התנגדות הארגונים הירוקים וועדי השכונות של נוה צדק ופלורנטין. המועצה דחתה את העררים שהגישו מיטל להבי, אהרון מדואל ויואב גולדרינג.

 

המדובר בתוכנית המסילה - כביש מרכזי שימוקם בציר מסילת

הרכבת ההיסטורי, כשהוא חוצה את הרחובות נחלת בנימין והרצל ולצדו מתוכננת הקמתם של שבעה מגדלים; ובתוכנית ציר יצחק אלחנן - הכוללת הרחבה של הרחוב לארבעה נתיבים, בין הים לשדרות רוטשילד.

 

התוכנית כוללת גם את הריסת בית הספר לבנות שנמצא במקום, ותוספת של 12 קומות למגדל נוה צדק על הים. אל ישיבת המליאה הגיעו כ-150 מתושבי השכונה המתנגדים לתוכנית - אך הוחלט שלא להכניסם.

 

המאבק בתוכניות החל ב-2005, לאחר שתושבי נוה צדק גילו כי בשכונה ובסביבתה צפויים להיסלל צירי תנועה מרכזיים ולהיבנות שורה של מגדלים; כל זאת, לדבריהם, בלי שקיימת תשתית פיתוח מתאימה.

 

בדיונים קודמים בנושא ביקשו התושבים לבטל את התוכניות, בטענה שאינן מציגות ראייה כוללת לאזור. עוד טענו התושבים כי המגדלים וצירי התחבורה יצרו מחסור חמור בשטחים ציבוריים ולעומסי תנועה כבדים בדרום העיר.

 

מועד הפעולה של נווה צדק נמסר: "חלק מהסיעות שהצביעו בעד התוכנית מכרו את העיר לטובת הסכמים עם הסיעות המרכזיות. נמשיך להיאבק בתוכניות. לגבי תוכנית יצחק אלחנן, בכוונתינו להגיש ערר לוועדה המחוזית. לגבי ציר המסילה נתנגד לכל מגדל בצורה פרטנית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x