שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

כפר סבא: אושרה הקמתו של מעון חוסים למרות התנגדות התושבים

המגרש המדובר ממוקם בשכונת אליעזר היוקרתית, המורכבת ברובה מזוגות מבוגרים ומבוססים. השכנים המתנגדים טענו כי מדובר בחוסר מידתיות היות ובשכונה המאכלסת כ-90 משפחות קיים מעון ל-19 חוסים ואילו התוכנית החדשה צפויה לאכלס 24 חוסים נוספים

דותן לוי 11:2916.07.09
בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב דחה השבוע את התנגדות תושבי כפר סבא והחליט לאשר היתר בניה להקמת מבנה למגורי חוסים (בעלי פיגור קל) במגרש המיועד למגורים בכפר סבא.

 

המגרש המדובר ממוקם בשכונת אליעזר היוקרתית, המורכבת ברובה מזוגות מבוגרים ומבוססים. השכנים המתנגדים
טענו כי מדובר בחוסר מידתיות היות ובשכונה המאכלסת כ-90 משפחות קיים מעון ל-19 חוסים ואילו התוכנית החדשה צפויה לאכלס 24 חוסים נוספים. לטענתם, אחת המטרות היא לשלב את החוסים כמיעוט בתוך רוב נורמאלי ואילו התוכנית תטשטש את הגבולות בין מיעוט לרוב.

 

טענה נוספת חלקה על כך שהחוק מאפשר לעשות שימוש בקרקע למגורים לשיכון חוסים ובעקבות כך יורד ערך הנכסים באזור ללא אפשרות להגשת תביעה לפי סעיף 197 (תביעה בגין ירידת ערך הנכסים). עוד לטענתם, מתן אפשרות להקמת מבנה חדש המיועד לחוסים בלבד תקבע עובדות בשטח למשך שנים ארוכות ותמנע את מכירתו של הנכס בעתיד לטובת מגורים.

 

בית המשפט קיבל את עמדת עורכי הדין אייל מאמו ושרון מנדל – דמרי, ממשרד אגמון ושות', שייצגו את בועז לוי בעל הקרקע וקבע כי לא הייתה חריגה מהסעיף המתייחס למעונות חוסים בחוק התכנון והבניה או מקום להכריז על ביטולו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x