שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

עסקת ענק בת"א: מגדלים במקום בניין הסוכנות היהודית

ההסתדרות הציונית קיבלה את בניין הסוכנות ליד הקריה, ומתכננת לבנות עליו מרכז מסחרי ושני מגדלי משרדים. שווי הבניין: יותר מ־50 מיליון שקל

דותן לוי 07:0825.06.09

הסוכנות היהודית מתחדשת בפורמט חדש. במסגרת עסקה שנחתמה אתמול הועבר בניין הסוכנות ברחוב קפלן 17 בתל אביב לידיה של ההסתדרות הציונית. ההסתדרות תקדם תוכנית להפוך את הבניין למתחם הכולל מרכז מסחרי ושני מגדלי משרדים. לפי ההסכם, הסוכנות היהודית תישאר בבניין. כך נודע ל"כלכליסט".

 

מדובר באחת מעסקאות הנדל"ן הגדולות של התקופה האחרונה. ההסתדרות קיבלה לידיה את הבניין כחלק מהסכם היסטורי להיפרדות כלכלית בין שני הגופים. פרט לכך, קיבלה ההסתדרות מניות בשווי 170 מיליון שקל באוצר התיישבות היהודים, הנסחרות בבורסה של תל אביב. אוצר התיישבות היהודים מחזיקה בכ־4.9% ממניות בנק לאומי.

 

שוויו של בניין הסוכנות מוערך ביותר מ־50 מיליון שקל. הוא מונה שבע קומות ומשתרע על כ־8,000 מ"ר, שמושכרים לעשרות גופים עסקיים שונים. הסוכנות היהודית מחזיקה מתוכו בכ־500 מ"ר (חצי קומה), ולפי ההסכם, היא תישאר בבניין.

 

עד לביצוע ההסכם העבירה הסוכנות היהודית להסתדרות תקציב שנתי אשר עמד בשנת 2008 על 7.3 מיליון דולר. ההסכם נועד לאפשר להסתדרות עצמאות כלכלית, בזכות הנכסים שעברו לידיה. פרט לכך תעביר הסוכנות להסתדרות 4.5 מיליון דולר ב־2009 ו־4 מיליון דולר נוספים בשנים 2010–2013. אם ערך הנכסים יעלה בצורה משמעותית במהלך ארבע השנים הקרובות, תהיה הסוכנות היהודית זכאית לקבל חלק מהרווחים.

 

חבר הכנסת לשעבר חגי מרום, המשמש כגזבר ההסתדרות הציונית והסוכנות היהודית, אמר בשיחה ל"כלכליסט", כי כעת בכוונתו לפנות לגופים נוספים שמחזיקים בנכסים סמוכים כגון התנועה הקיבוצית ואחוזת חוף כדי לקדם תוכנית כוללת.

 

רחוב לאונרדו דה וינצ'י הוא הגבול הדרומי של מתחם דרום הקריה המשתרע על שטח של 190 דונם, וכולל מבני משרדים בשטח כולל של 354 אלף מ"ר, מגדלי מגורים בשטח של 62.7 אלף מ"ר, וכן 37 מבנים טמפלריים שישומרו.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בבדיקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x