$
נדל"ן

סותמים את הבור בפרישמן

לאחר שנים של המתנה, החלו השבוע עבודות היציקה של פרישמן 46 - מגדל מגורים יוקרתי שיקום על הבור המיתולוגי ברחוב פרישמן בת"א

דותן לוי 08:1923.06.09

עשרות מערבלי בטון מלווים בניידות משטרה ועובדי עירייה חסמו ביום ראשון בערב את הרחובות פרישמן, דיזינגוף ואסתר המלכה בתל אביב לקראת עבודות היציקה של פרויקט פרישמן 46 - מגדל מגורים יוקרתי בן 26 קומות.

 

עבור תושבי האזור הוותיקים, שהתרגלו לעבור במשך שנים בסמוך לבור החשוף והמוזנח מדובר בהיסטוריה. גם נציגי העירייה שהגיעו למקום נראו נרגשים לאור הקמתו של הפרויקט שנחשב התקוע שבמשך שנים לא מצליח להתרומם.

 

בתהליך היציקה שארך 48 שעות בניהולה של החברה המבצעת א.דורי השתתפו לא פחות מ-600 משאיות בטון שהזרימו באמצעות משאבות כ-4,800 קוב בטון לקרקעית הבור.

 


 

הבור הוא מגרש בן 3 דונם על צומת הרחובות פרישמן ודיזינגוף. התוכניות לבניה במתחם החלו כבר לפני כ-17 שנה, כאשר לפני כ-13 שנה רכשו את הקרקע האחים קחטן באמצעות מספר חברות שבשליטתם. התוכנית המקורית אפשרה להקים במקום קניון בן 3,500 מ"ר בן 4 קומות שעליו מגדל מגורים בן 16 קומות ו-100 יחידות דיור.

 

בעקבות קשיים כלכליים אליהם נקלעו האחים קחטן, לפני כ-3 שנים רכשו את המגרש ב-14.5 מיליון דולר היזמים אברהם נמדר ורוני פלד באמצעות חברת אירו סאט שבשליטתם מידי בנק דיסקונט שהחזיק את השעבוד למגרש. נמדר ופלד שינו את התב"ע למגרש כך שתתאפשר הקמתו של מגדל מגורים הכולל גם שטח מסחרי בשטח של 350 מ"ר.

 

לאחרונה דיווחה החברה כי המחירים בפרויקט יתחילו ב-5,000 דולר למ"ר וכי במהלך תקופה של חודש וחצי מכרה החברה 20 דירות בהיקף כולל של 69 מיליון שקל, המשקף מחיר ממוצע של 3.45 מיליון שקל לדירה. אכלוס המגדל מתוכנן לתחילת 2012.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x